США передали Ізраїлю 800-річний іудейський манускрипт

США передали Національній бібліотеці Єрусалиму книгу святкових молитов, створену в XIII столітті в Каталонії. Книга на 154 сторінки була написана від руки й містить рідкісні ілюстрації.

США передали Ізраїлю 800-річний іудейський манускрипт
26 Вересня 2017 23:23Мультимедіа

Про це повідомляє проект УНІАН. В кінці XV століття євреям наказали терміново покинути землі Іспанії і Португалії, і чергові господарі цієї книги, очевидно, були в числі вигнаних. Вони забрали книги з собою, і з ними вона пройшла шлях через Італію і Грецію в Німеччину.

Під час Другої світової війни манускрипт з пергаментними сторінками зник і з’явився тільки в 1984 році – на аукціоні. Американські меценати Людвіг і Еріка Джессельсони купили книгу і пожертвували її Національній бібліотеці Єрусалиму. Це єдина молитовна книга з мікрографіями – орнаментами та малюнками з літер єврейського алфавіту. Вірші у книзі написані видатними єврейськими поетами Іегудой Галеві і Авраамом ібн Езрою.

США передали Ізраїлю 800-річний іудейський манускрипт

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.