Нова камера у обсерваторії ESO шукатиме екзопланети

У обсерваторії ESO Ла Сілья у Чилі пройшли перші спостереження за новими екзопланетами. Тут, у пустелі Атакама встановили нову передову камеру Multi-site All-Sky CAmeRA (Mascara). Перша ж установка працює на Канарських островах.

Нова камера у обсерваторії ESO шукатиме екзопланети
21 Липня 2017 18:22Мультимедіа

Головна мета камери Mascara – шукати екзопланети навколо найяскравіших зірок у небі, які ще не досліджені. Для цього застосовується метод «транзитів фотометрії». Про це пише Vido.

Працівники Європейської південної обсерваторії кажуть, що цільові планети камери Mascara – «гарячі Юпітери» – газові гіганти, які фізично схожі на Юпітер, але обертаються навколо своїх батьківських зірок на дуже близькій відстані.

Система може також шукати надземлі та планети типу Нептуна. Очікується, що в результаті спостережень з новою камерою буде створено каталог яскравих навколосонячних об’єктів, які потім можна буде детальніше досліджувати.

Огляд проекту Mascara ви можете переглянути на відео нижче:

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.