Мозок Енштейна і лондонські таксисти стали найціннішими музейними експонатами

У Музеї природознавства в німецькому Мюнстері відкрили виставку «Мозок - інтелект, свідомість, почуття». Тут представили мозок відомого вченого Альберта Ейнштейна.

Мозок Енштейна і лондонські таксисти стали найціннішими музейними експонатами
5 Липня 2018 18:02Мультимедіа

На виставці представлено понад 750 експонатів, частина з яких є інтерактивними, пише DW.

Самих тільки зразків мозку тварин і людини представлено понад 70.

«Працюючий мозок відвідувача дивиться сам на себе на цій виставці», – каже директор регіональної корпорації Landschaftsverband Westfalen-Lippe Маттіас Льоб.

Найбільш невибагливий на вигляд експонат є найціннішим. Це два найтонших зрізи мозку Альберта Ейнштейна.

Після смерті лауреата Нобелівської премії американський патологоанатом Томас Гарві зберіг мозок Ейнштейна. Він розрізав орган на безліч блоків з метою пояснення феномена геніальності. Зрізи в Мюнстер були привезені з Музею медичної історії Мюттера, що в США.

Найдивовижніший експонат на виставці – лондонське таксі. Точніше таксисти.

.

Щоб стати таксистом у британській столиці, потрібно скласти іспит, який вважається одним з найскладніших у світі. Водій таксі повинен безпомилково орієнтуватися у місті, знати всі його вулиці, лікарні, клуби, готелі і навіть громадські туалети.

Дослідники з університетського коледжу Лондона провели з водіями таксі незвичайний експеримент.

Виявилося, що мозок таксистів особливо успішно справляється із завданням відновлення нервових клітин.

Популярністю користувалися експонати, присвячені штучному інтелекту.

Амбівалентність технологій з використанням штучного інтелекту демонструє «найнятий» музеєм робот, який на час роботи експозиції замінив живих екскурсоводів. Робот, оснащений тривимірної камерою і численними датчиками, водить відвідувачів виставковими залами.

«Ми ще не знаємо, чи є це благословенням, чи прокляттям. Ось чому ми і дивимося на цей феномен з усіх боків, намагаючись з’ясувати плюси і мінуси», – каже директор музею Ян Оле Кріг.

Виставка в Музеї природознавства в Мюнстері працюватиме до 27 жовтня 2019 року.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.