ЗМІ вказали на нову перепону у Нідерландах на шляху до ратифікації асоціації Україна-ЄС

Ухвалене рішення щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною може не отримати підтримки у парламенті Нідерландів.

ЗМІ вказали на нову перепону у Нідерландах на шляху до ратифікації асоціації Україна-ЄС
17 Грудня 2016 10:15Головне,Спорт,Статті

Законопроект про ратифікацію асоціації повинен отримати схвалення обох палат нідерландського парламенту, передає EUobserver. Зазначається, що прем’єр Нідерландів Рютте не має гарантій, що отримає більшість голосів, оскільки у нижній палаті у нього 75 місць зі 150, повідомляє УНІАН.

Проте водночас у виданні наголошують, що більша проблема – у сенаті, де у правлячої коаліції лише 21 із 75 місць. У свою чергу лідер фракції CDA у нижній палаті парламенту Сібранд Бума назвав досягнуті у Брюсселі домовленості “вкладкою”, яка не змінює асоціації. За його словами, його фракція у нижній палаті парламенту, швидше за все, голосуватиме проти ратифікації.  Як повідомляв УНІАН, 15 грудня Європейська Рада оприлюднила висновки щодо пропозицій прем’єр-міністра Нідерландів, які спрямовані на розблокування ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, призупинену через негативний результат референдуму в Нідерландах. Зокрема, пропозиції Нідерландів оформлені у вигляду додатку до Угоди. Європейська Рада наголосила, що рішення, викладене в додатку, є юридично обов’язковим для 28 держав-членів Європейського Союзу й може бути змінено або скасовано тільки за спільною згодою їхніх глав держав і урядів. Йдеться про те, що відповідне рішення набуде чинності після того, як Королівство Нідерландів ратифікує угоду й Союз її укладе. Якщо ж цього не станеться, то рішення припинить своє існування.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.