Зіґмар Ґабріель підтримує розміщення миротворців ООН на Донбасі

Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Габріель та держсекретар США Рекс Тіллерсон дійшли згоди щодо розміщення «блакитних шоломів» на Сході України. З Росією в цьому питанні досі є розбіжності.

Зіґмар Ґабріель підтримує розміщення миротворців ООН на Донбасі
1 Грудня 2017 14:26Головне,Світ,Статті

Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель (Sigmar Gabriel) підтримує розміщення миротворчої місії ООН на Сході України. Про це він заявив у четвер, 30 листопада, під час візиту до Вашингтона, передає DW з посиланням на агенцію AFP. Міністр заявив, що миротворці ООН повинні гарантувати, що угода про припинення вогню поважається і що важку зброю буде виведено з Донбасу. Для цього потрібен «надійний мандат» Ради Безпеки ООН.

Габріель підкреслив, що між ним та державним секретарем США Рексом Тіллерсоном існує консенсус щодо «блакитних шоломів» на Донбасі. Водночас, досі існують «значні розбіжності» з Росією щодо формування такої миротворчої місії ООН.

Нагадаємо, що Росія запропонувала відправити «блакитні шоломи» в регіон як мінімум на півроку винятково для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ. Український проект передбачає, що миротворці мають бути розміщені по всій зоні конфлікту, включно з українсько-російським кордоном.

5 вересня Володимир Путін доручив міністерству закордонних справ РФ внести на розгляд РБ ООН проект резолюції, яка передбачала би розгортання миротворчої місії ООН на Сході України. Згідно з його позицією, ці сили «повинні перебувати на лінії розмежування і ні на яких інших територіях».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.