Збори незрячих львів’ян на Торфяній: вимагаємо справедливості!

Вчора, 14 червня, група незрячих мешканців із будинку на вулиці Торфяній, 23 організували збори, на яких розповіли громадськості про свої проблеми та вимоги.

1
15 Червня 2016 14:04Cуспільство,Головне,Статті

Не кожен мешканець Львова, захоплюючись миловидністю свого міста, усвідомлює наскільки воно незручне для незрячих людей.

Перелічити весь список труднощів, з якими стикаються незрячі львів’яни, досить складно, бо він надто великий. Окрім проблем із працевлаштуванням, є ще і побутові. Так, наприклад, людям із вадами зору важко елементарно почистити картоплю чи пройтись вуличкою.

2


Вчора, 14 червня, група незрячих мешканців із будинку на вулиці Торфяній, 23 організували збори, на яких розповіли громадськості про свої проблеми та вимоги. В анонсі події наголошувалось про байдужість влади. До слова, прогулюючись у цьому районі, одразу помітно, що неподалік проживають незрячі мешканці. Тут вам і пішохідні переходи зі звуковими сигналами, і дорожні позначки, які попереджають водіїв. З першого погляду видається, що про потреби сліпих знають і дбають у цьому районі. Однак це лише на перший погляд.

Потрапивши у зазначене місце збору, трішки подалі від головних доріг відкривається зовсім інша картина – старий будинок, понівичені тротуари та стежки, покриті калюжами від дощу. Саме про 9-ти поверховий будинок, в якому половина жителів є із вадами зору, йшла мова на імпровізованих зборах. Річ у тім, що будинку понад 40 років, і він явно потребує капітального ремонту. До того ж, він зовсім не відповідає нормам.

3

Гостро постало питання саме зараз, оскільки в короткий термін людям треба створити ОСББ. В такому стані будинок, до якого його довело ЛКП, мешканці не хочуть приймати, адже всі витрати на капітальний ремонт їм доведеться взяти на себе. Між іншим, мінімальна пенсія для незрячих становить від 1200 гривень.

Один із жителів, пан Микола, запросив журналістів до свого помешкання, щоб показати в яких умовах їм доводиться жити. Піднімаючись сходовою кліткою і на мить закривши очі, стає страшно зробити хоча б один крок, адже ступивши трішки вправо, можна провалитись між сходи. Триматись за стіни теж не варіант, оскільки між поверхами є гнилі віконні рами. Люди побоюються, що якщо на них спертись рукою, то можна покалічитись склом, або ж взагалі впасти назовні.

У квартирі пана Миколи, яка знаходиться на 7 поверсі, повсюди тріщини, через які пробирається грибок та сирість. У ванній кімнаті знаходитись взагалі небезпечно для здоров’я.

54

Незрячі мешканці даного будинку у відчаї, тому зборами вирішили привернути увагу місцевих ЗМІ та влади. І привернули. На збори приїхав заступник голови Шевченківської райдержадміністрації Осмина Микола Юрійович. Вся розмова чиновника із людьми зводилась до того, що коштів не має і не передбачено адміністрацією витрат на капітальний ремонт. Щодо поточного ремонту, то владою виділяється «аж» 400 гривень в місяць. Цього явно недостатньо для усунення проблем, які наявні в цьому будинку.

Постоявши годину під дощем та поспілкувавшись між собою, жителі та влада так і не дійшли до спільного вирішення проблеми. Нагадаємо, що люди обіцяли перекривати дороги, якщо чиновники належним чином не відреагують на їхні вимоги.

На завершення слід додати, що у Львові проживає більше, ніж 1300 осіб із вадами зору. І кожен з них щодня живе у зоні ризику, бо місто не розраховане для проживання таких людей.

Катя Бенюк, спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.