Замах на Осмаєва у Києві вчинив особистий кілер Кадирова – ЗМІ

ЗМІ пишуть, що нападник на Осмаєва виявився особистим кілером Кадирова.

Замах на Осмаєва у Києві вчинив особистий кілер Кадирова - ЗМІ
2 Червня 2017 18:39Головне,Політика,Статті,Україна

Нападником на Адама Осмаєва і його дружину Аміну Окуєву виявився пітерський бандит Артур Денісултанов-Курмакаєв на прізвисько «Дінго», який вбив екс-охоронця Кадирова.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Еспресо.TV. Російське видання «Руспрес» зазначає, що колишнього охоронця Кадирова – Умара Ісраїлова, який звинувачував президента Чечні Рамзана Кадирова в тортурах, у 2009 році вбили у Відні, де він просив політичний притулок. Повідомлялося, що вбивцею Ісраїлова був такий собі пітерський бандит Артур Денісултанов-Курмакаєв на прізвисько «Дінго».

У кінці 2006 року Ісраїлов подав до Європейського суду з прав людини позов проти Росії, в якому звинувачував Кадирова в тортурах і викраданні людей. Адвокат Ісраїлова Надя Лоренц в заяві в поліцію стверджувала, що вбивця Денісултанов-Курмакаєв наполягав, щоб її підзахисний відкликав свій позов. На допиті після вбивства, Курмакаєв розповідав про списки ворогів Кадирова, де є 300 кандидатів на відстріл. Він також пояснив, що 50 осіб з цих 300 живуть в Австрії та їм загрожує небезпека. За словами Денісултанова-Курмакаєва, він нібито теж виконував волю Кадирова.

Йому слід було переконати Ісраїлова повернутися до Чечні, а після відмови надійшов наказ вбити відступника. Фото Денісултанова-Курмакаєва із сайту «Руспрес» New York Times, яка проводило власне розслідування смерті Ісраїлова, з посиланням на офіційні свідчення Курмакаєва писало, що влітку 2008 року він незаконно проник до Європи за завданням високопоставленого чиновника з оточення Кадирова для того, щоб змусити Умара Ісраїлова відкликати свою скаргу зі Страсбурга. З тих же свідчень: запропонована йому «премія” за повернення Ісраїлова в Росію, включаючи, якщо треба, викрадення або, якщо не вийде, вбивство, становила 100 тисяч доларів США. Повідомляється, що уродженець чеченського Гудермеса Артур Денісултанов вперше був засуджений у 1990 році ще в Чечено-Інгушській АРСР. Тоді він отримав два роки за вимагання, але в лютому 1991-го вийшов за амністією, оголошеною Джохаром Дудаєвим. Незабаром він перебрався до Петербурга, де зайнявся кіосковим бізнесом, встановивши перші точки на Московському вокзалі. За словами самого Артура, в 1995 році він дивом вижив після замаху в Москві, де його розстріляли партнери по бізнесу.

Повідомляється, що Денісултанов «прославився» завдяки гучній історії зі своїм обміном у 1998 році на російського солдата, який перебував в чеченському полоні. Денісултанов взяв прізвище Курмакаєв влітку 2001 року, коли одружився з сестрою відомого гатчинського бізнесмена Кіяма Курмакаєва. Згодом він неодноразового змінював паспорти і прізвища.

Як повідомлялось, стрілянина сталася 1 червня на Подолі в Києві. Добровольці батальйону «Київ-2» Адам Осмаєв, якого в Росії звинувачували в підготовці замаху на президента Володимира Путіна, Аміна Окуєва приїхали на інтерв’ю з нібито французьким журналістом. При зустрічі він дістав пістолет і влучив в Осмаєва. Його дружина Аміна почала стріляти у відповідь з нагородної вогнепальної зброї та поранила нападника. У МВС заявили, що замах було сплановано й підготовлено російськими спецслужбами.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.