Яких зарплат прагнуть українці

Питання заробітних плат є одним із ключових для усіх учасників ринку праці. Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу hh.ua у дослідженнях визначили, що 65% українців очікують від своїх роботодавців на гідну заробітну плату. Щоправда, лише для 16% опитаних це очікування виправдане.

Яких зарплат прагнуть українці
25 Липня 2017 18:21Cуспільство,Головне,Статті

Якщо говорити про рівень заробітних плат, то зарплатна вилка по українському ринку праці доволі велика і залежить від комплексу чинників: від сфери діяльності підприємства і до об’єму функціональних обов’язків, котрі виконує спеціаліст. В регіонах середня заробітна плата коливається в межах чотирьох-п’яти тисяч гривень, а у великих містах – п’яти-шести. Згідно з аналізом бази вакансій та резюме, котрі розміщені на hh.ua, середня заробітна плата по резюме (тобто по зарплатних очікуваннях пошукачів) становить 9 800 грн, а от по вакансіях (середня зарплата, яку готові платити на ринку праці роботодавці) становить 8 000 грн. Про це пише НВ-бізнес.

Окрім того, зберігається тенденція, що зарплатні очікування на 10-20% більше того, що готові сьогодні платити українські роботодавці. Також за останні півроку 65% відсоткам українців заробітну плату платили вчасно і в повній мірі.

Сьогодні конкуренція на ринку праці продовжує становити згідно з hh-індексом (співвідношення кількості вакансій до кількості резюме) 3 особи на одне вакантне місце.

Щодо ситуації загалом, то більшість компаній змогли подолати кризові тенденції ще минулого року, а тому вказують на стабільну роботу і навіть часткове зростання бізнесу в 2017 році. За словами керівників компаній, більшість з них встигли переглянути зарплатну політику співробітників ще наприкінці 2016 р. і запланували підвищення виплат уже на 2017 р. Майже у 50% компаній підвищення склали від 5 до 10%. Трохи більше третини змогли підняти рівень винагороди для працівників на 15-20%. І лише у кожній десятій компанії підвищення склали близько 30%.

Прогнози на найближче майбутнє від українських роботодавців – вони не готові з упевненістю обіцяти подальше підвищення зарплат.

Разом із тим, більше половини з них зазначають, що схильні мотивувати не усіх, а лише найцінніших із співробітників. Власне, кожен п’ятий роботодавець планує підвищувати зарплатню тільки тим, хто показуватиме високі результати своєї роботи. Такий самий відсоток працедавців (19%) мають сумніви щодо можливості підвищувати зарплату, зауважуючи, що в планах – втримати наявний рівень зарплат на цей момент та здійснювати виплати вчасно. Лише кожна десята компанія планує підвищувати зарплатню всім без винятку співробітникам. І тільки 1% респондентів зазначили, що планують скорочення виплат. Такий незначущий показник є свідченням того, що ринок починає грати «на руку» пошукачів. Аби утримувати співробітників, роботодавці змушені покращувати умови праці, зокрема, підвищувати рівень зарплат. Протягом останніх двох років на вітчизняному ринку праці зберігається тенденція зростання рівня виплат «білих» заробітних плат.

Однак, думки роботодавців і співробітників щодо підвищення зарплатні на початку 2017 року різняться. Так, за даними опитування, лише кожен п’ятий українець зазначив, що його зарплатня зросла. Натомість 75% українців не відчули на собі підвищення якості життя. І це, перш за все пов’язано з тим, що підвищення зарплатні з боку компаній у середньому на 5-15% поглинають показники інфляції та загальне подорожчання життя в Україні.

Ірина Брицька.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.