Які сайти заблокують найближчим часом в Україні: СБУ надіслала лист провайдерам

Служба безпеки України почала розсилати українським інтернет-провайдерам припис із вимогою відключити доступ до 180 ресурсів.

Які сайти заблокують найближчим часом в Україні: СБУ надіслала лист провайдерам
14 Липня 2018 14:15Головне,Політика,Статті,Україна

Повний список санкційних сайтів і копію листа, який співробітники СБУ розсилають провайдерам, оприлюднило видання UBR.ua, повідомляє 24 канал.

У тексті листа від імені СБУ, зокрема, зазначається, що заблокувати інтернет-ресурси необхідно в рамках виконання рішення РНБО про введення санкцій від 2 травня 2017 року, введенного в дію указом президента України від 14 травня 2018 року.

Рішенням РНБО України розширено використання такого виду санкцій, як блокування інтернет-провайдерами доступу до інтернет-ресурсів, у тому числі до їхніх субдоменів… з метою запобігання загроз інформаційній безпеці України просимо вжити заходи, спрямовані на виконання рішення РНБО в частині блокування доступу до ресурсів, – мовиться у вищезазначеному листі.

Додамо, що сам документ містить додаток на 4 сторінках зі списком із 180 ресурсів, які потрібно заблокувати.

«У невеликих провайдерів немає ресурсів «сперечатися» з СБУ. Тому, діємо в рамках закону. Є Указ Президента, змушені його виконувати. Думаю, більшість все ж закриють доступ до сайтів, інакше закриють їх самих. Погрози вже були», – переконує керівник провайдера «Паутина.Net» Олександр Арутюнян.

Як підкреслює видання, більшість сайтів зі списку – абсолютно «сміттєві» веб-ресурси, що використовуються для пропаганди окупантів Донбасу, однак сюди потрапили і більш вагомі фігуранти – до прикладу, російські інтернет-канали та платіжні системи.

«У новому списку – півтори сотні по суті нікому не потрібних доменів. І тепер власник будь-якого з них, сидячи прямо у своєму затишному кріслі, наприклад, в Донецьку, може на свій розсуд прописати в своєму домені ip-адресу будь-якого ресурсу України, в тому числі й критичної інфраструктури, і цей український ресурс буде автоматично заблоковано на підконтрольній Києву території країни. Такий архітектурний недолік побудованої у нас системи цензури, і зробити з цим нічого не можна», – зазначив керівник провайдера NetAssist Максим Тульєв.

Перелік інтернет-ресурсів, які СБУ просить заблокувати провайдерів:

Нагадаємо, 4 липня комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони рекомендував народним депутатам ухвалити в першому читанні законопроект, який дозволяє тимчасово блокувати інформаційні ресурси. Також законопроект запропоновано схвалити за основу з низкою застережень, які оприлюднив його автор і член комітету з нацбезпеки Іван Вінник. Однак народні депутати відмовилися розглядати у першому читанні законопроект (№6688) про блокування сайтів. Пізніше в Організації з безпеки та співробітництва в Європі закликали Раду переглянути законопроект, СБУ закликала парламент його прийняти.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.