Як народжується Ріел

Пригадуєте свої враження, коли подивились приквел якогось культового фільму? Наприклад, після всіх серій про Гаррі Поттера «Фантастичні звірі і де їх шукати» викликали емоції в любителів поттеріани – багато стало зрозумілим і багато нових питань з’явилось.

Як народжується Ріел
24 Квітня 2017 14:47Cуспільство,Головне,Статті

Такі ж емоції з’явились і в мене. Після перегляду багатосерійної саги «Незаконні забудови у Львові», я ніби перемістилась в події, які передували – опинилась там, де про забудову ніби і не йдеться, але мені нею вже добряче пахне.

Вул. Грицая знаходиться майже в самому центрі Львова – вона відходить від Зеленої відразу навпроти клубу «Пікассо». Вулиця маленька і складається із типової міжвоєнної садибної забудови – польського конструктивізму. Колись тут був в’їзд в місто і зверху, на горбику над початком вулиці, стоїть будівля, яка слугувала готелем при в’їзді в саме місто.

perspectiva_grytsaia

Тепер, коли місто обросло зі всіх сторін, тут досі затишно і спокійно.

Будинок номер 6 по вул. Грицая нічим не відрізняється від сусідніх і такий же, як і сотні інших в місті, – збудований в 1939 році. В нього спільна стіна з будинком номер 8, де жив відомий український поет і громадський діяч Ростислав Братунь, про що свідчить меморіальна таблиця на будинку.3SlSBo2rT_Y

Його родина досі там живе. (До слова, цього року у Львові  якраз відзначають 90 річницю з його дня народження.

collage88

В будинку номер 6 колись було 3 квартири, але кілька років тому один з мешканців викупив дві з них і об’єднав. Таким чином будинок втратив статус багатоквартирного будинку. В користуванні мешканців будинку є досить велика територія.

f_0dv5PfXMc

Вигляд на будинки №6 і №8 з-заду. Обнесена колючим дротом територія – це подвір’я, яким користується Конончук В.А.

Мешканцем будинку, який і об’єднав квартири є Конончук Віталій Антонович. За нашими даними, він раніше працював в податковій.

Згідно відповіді, яку ми отримали з Державної фіскальної служби, особа з таким прізвищем дійсно працювала у відповідних органах ще з 1998 році. За цей час він змінив більше десятка посад – очолював різні управління у Львівській, Закарпатській областях і в Києві. Останнім часом він піднявся по кар’єрній драбині – був заступником начальника департаментів в Державній податковій службі.

В кінці 2014 року Конончук пішов на пенсію.

kokonchuk

В мережі також небагато інформації про такого працівника податкової. Однак, є згадка про лист, датований червнем 2008 року, авторство якого приписують Олександу Репікову – начальнику 1 управління Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

До слова, його дружина Любов Репікова теж працює в органах ДФС у Чернігівській області ще з тих часів, тому він мабуть знав про що пише. Так от, в листі, який нібито написав Репіков, йде мова про те, що «Конончук Віталій Антонович, полковник податкової міліції, начальник міжрегіонального управління оперативного документування УПМ ДПА у Львівській області .

Прикриває протиправну діяльність ТзОВ «ВСМ» та сприяє цій комерційній структурі ухилятися від сплати податків та без ліцензії проводити операції з лісоматеріалами».

Конончука та кілька десятків інших працівників правоохоронних та контролюючих органів цим листом рекомендують звільнити.

Судячи з того, що Конончук продовжив перебувати на посаді, то на лист з СБУ ніхто особливої уваги не звернув, тим більше, що самого Репікова ЗМІ звинувачували в контрабанді.

Згадана компанія «ВСМ» дійсно зареєстрована в Червонограді Львівської області в 2001 році. Склад засновників мінявся кілька разів, але не суттєво. В 2011 році до засновників додався Романів Микола Ярославович. Людина з таким іменем в свій час займала не останні посади в органах податкової.

Так, згідно відповіді з ДФС, Романів М.Я. працював в ДПА в 1998 – 2000 роках. Пізніше він пішов будувати кар’єру в інших структурах і в 2002 році балотувався у Верховну Раду, перебуваючи на посаді заступника голови правління НАК «Нафтогаз».

romaniv

Однак пройти у ВР депутатом йому не вдалось і він працював у тому скликанні помічником нардепа Ігоря Єремеєва. 

А вже у 2006 році Романів повертається в податкову – і одразу на посаду заступника Голови Державної Податкової Адміністрації України, де працює до кінця 2007 року. У відповіді на запити у ДФС йде мова про те, що Романів звільнився за власним бажанням.

А за якийсь час, за даними аналітично-пошукової платформи Youcontrol, він з’являється у засновниках компанії «ВСМ». Можна припустити, що участь в діяльності компанії він міг приймати і раніше, оскільки не замінив попередніх засновників, а лише долучився до їхнього складу.

всм

Матеріали взяті з пошуково-аналітичної платформи Youcontrol

Однак, «ВСМ» – не єдина компанія, де Романів є засновником – їх більше десяти, зокрема і компанії «Ріел-Груп» – будівельної компанії, яка відома у Львові десятком забудов, частина з яких має сумнівну законність.

ріел

Матеріали взяті з аналітично-пошукової платформи Youcontrol

Зокрема, однією з найбільш скандальних історій є ситуація з будинком композитора Ярославенка. Ще в 2008 році один із співзасновників «Ріелу» Ростилав Мельник зруйнував будинок композитора Ярославенка, попередньо викупивши його у власників. Сихівський райсуд зобов’язав Мельника відновити будинок, однак міськрада пішла йому назустріч і уклала мирову угоду, якою Мельнику (читай «Ріелу») дозволяється збудувати там багатоповерхівку, а перший поверх він натомість має віддати місту, де буде музична студія ім. Ярославенка для дітей. 

Батько Ростислава Мельника Леонід в свій час працював першим заступником керівника виборчого штабу Партії Регіонів на Львівщині та першим заступником голови Львівської ОДА. А з 2011 року працював директором «Львівтрансгазу». Батько дружини Ростилава Мельника Ольги – Микола Одуха в 2007 році працював заступником львівського міського голови Андрія Садового, а тепер, за даними видання «Леополіс», є радником мера. 

Повертаючись до ділянки на Грицая, 6 – двоповерховий будиночок на ласому кусочку землі в центрі міста дуже схожий на чергову потенційну жертву будівельного гіганта. Можна припустити, що для цього залишилось вижити з будинку лише одну сім’ю, бо інша квартира вже належить колишньому підлеглому одного з засновників «Ріелу», якого вже раніше звинувачували у зловживанні на користь компанії, яка має стосунок до екс-боса. Ділянка, до слова, знаходиться біля горбика, на якому, за словами місцевих, міський водозбір (через дорогу «Водоканал») і потенційне будівництво біля підніжжя може створити проблему цілому місту.

От так і народжується чергове будівництво в центрі Львова. А з пам’яттю Ростислава Братуня, ймовірно, буде щось таке ж, як і з пам’яттю про Ярослава Ярославенка – вона обросте скандалом.

Ярина Волошин, спеціально для Прометея.

Вілла Ярославенка до руйнування

Вілла Ярославенка до руйнування

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.