Як нардеп-мільйонер відсуджує 32 тисячі гривень в двох активісток

А тепер наша постійна рубрика – час пригод і історій. Всі пам’ятають скандальну забудову в районі вулиць Масарика-Струмок. Там, де Інтергал-буд затіняє садок №167 з південної сторони 14-поверхівкою.

65
24 Лютого 2017 19:46Cуспільство,Головне,Кримінал,Статті

Так от, ділянка там належить Петру Зубику – племіннику одіозного нардепа, екс-регіонала Володимира Зубика (а як подейкують – ще й близького партнера нинішнього Генпрокурора Юрія Луценка).

В ЗМІ Петро Зубик фігурував також як директор з розвитку компанії «Інтергал-Буд» – так, саме ця компанія на своєму сайті та на білбордах по містах продає квартири в незбудованому будинку.

58

Забудовник – «Розвиток нерухомості» разом з підрядником «Девелопмент Сіті».

Серед співвласників забудовника, за даними аналітичної платформи Youcontrol, компанія «Крістал Ессет Менеджмент» та Бобко Катерина Петрівна. Що цікаво – згідно цих даних, до 2011 року засновником компанії була одіозна львівська громадська організація «Розвиток громади».

56_rozvytok_neruhomosti

Скрін з платформи Youcontrol

Так от, бенефіціаром компанії «Крістал Ессет Менеджмент» є Кулаков Валерій Едуардович, який за даними ЗМІ був довіреною особою Володимира Зубика на одних із парламентських виборів.

Компанія є співвласником кількох десятків інших юридичних осіб, і у більшості з них дійові особи повторяються.

Як от в будівельній компанії «Максимум», зареєстрованій в Полтавській області, де засновниками також є Бобко К.П та «КЕМ».

Скрін з аналітичної платформи Youcontrol

Скрін з аналітичної платформи Youcontrol

Серед компаній, заснованих «КЕМ» є також компанія «Камертон-2004», яка звісно теж займається будівництвом.

Тут серед засновників вказана Зубик Олена Євгенівна – дружина одіозного нардепа.

59_kamerton

Скрін з аналітичної платформи Youcontrol

Щодо Катерини Бобко, то жінка теж дуже активна в бізнесі. Як писало раніше видання Наші гроші, «вона не є людиною публічною, але в бізнесі дуже активна. Катерина Бобко є співвласницею цілого ряду компанії. Серед них  ТОВ «Лотус-Інвест» та ТОВ «Круаель». В обох цих компаніях співвласницею також є Петрук Ольга Євгенівна – рідна сестра Олени Євгенівни Зубик, дружини депутата Зубика».

До слова, Петрук Ольга Євгенівна теж має розлогий бізнес і довгий час була разом з мамою Петрук Олександрою Андріївною співзасновником підприємства «Крамниця на Староєврейській». Підприємство припинило діяльність ще в 2011 році, а директором підприємства був Городецький Назар Олександрович. За сумісництвом він певний час також представлявся директором ДП «Інтергал-Буд» ТОВ «Фірма «Інтергал».

60_kramnytsya

Скрін зі аналітичної платформи Youcontrol

За дивним збігом обставин мама Назара Городецького Людмила Городецька, яка працює суддею Галицького райсуду м. Львова, приймала важливе рішення для Розвитку нерухомості, зобов’язавши Львівську міську раду затвердити проект землеустрою ділянки на Озаркевича 4.

Якщо хтось забув історію цього об’єкту, то ми нагадаємо.

В 2013 році ТОВ «Розвиток нерухомості» надали в оренду земельну ділянку на вулиці Озаркевича 4 терміном на 10 років для будівництва. 10 січня 2014 року техніка «Розвитку нерухомості» зранку заїхала і розвалила стару будівлю лічниці, збудованої Шептицьким.

Це все відбувалось під час протестів на Майдані і паралельно супроводжувалось бійками з місцевими депутатами, які перед тим проголосували за надання цієї ділянки.

Міська рада відразу запевнила, що будувати там ніхто не буде.

15.05.2014 року Львівською міською радою було прийнято ухвалу № 3314 «Про відчуження у ТОВ «Розвиток нерухомості» для суспільних потреб об’єктів нерухомого майна».

Пунктом 2 цієї ухвали передбачено: відчуження об’єктів нерухомого майна, перелічених у пункті 1, здійснити способом передачі ТОВ «Розвиток нерухомості» в оренду земельних ділянок площею 0,2700 га на просп. В. Чорновола, 69 та площею 0,1750 на вул. Струмок – вул. Т. Масарика, 7.

Звідси і починається наша історія.

4 травня суддя Галицького райсуду Радченко вжив заходів забезпечення і зупинив дію Наказу про видачу містобудівних умов і обмежень. 

Ухвала суду діє досі, оскільки зараз справа перебуває на апеляційному розгляді.

Тим часом, забудовник активно веде будівельні роботи – вирив котлован, залив фундамент і вже починає будівництво каркасу. Весь цей час його представники активно обзивали це підготовчими роботами. Варто зазначити, що більшу частину часу підрядники боролися з озером, яке утворилось на тому місці – а чого ще чекати від ділянки між вулицями Струмок і Ручай.

Активні мешканці, знаючи, що дія наказу про МУіО зупинена, намагались зупиняти злочини, які вчиняє забудовник. Туди постійно викликали поліцію, слідчо-оперативні групи, але видимих результатів це поки не дало.

61

Будівельний майданчик був то озером, то ковзанкою через грунтові води. Зараз там почали будівництво і посеред озера стоїть кораблик, який має перетворитись на 14-поверховий будинок.

Так от, як виявилось пізніше, забудовник настільки обнаглів, що вирішив піти в контрнаступ і подав на декого з найактивніших місцевих в суд, вимагаючи компенсацію за вимушений простій техніки – 32 тисячі гривень.

Справу розглядає суддя Луців-Шумська в Шевченківському суді. Минулого тижня представниця забудовника і підрядника адвокат Гедз Оксана не з’явилась в засідання, тому розгляд перенесли аж на кінець березня, але поки вдалось з’ясувати наступне:

Забудовник каже, що Світлана Федоришин і Люба Войціховська три дні (22.08, 26.08 і 5.09.16) активно перешкоджали будівельним роботам, зупиняли машини і перекривали дорогу. Цікаво би було на це глянути, але мова не про те. В суді представниця забудовника надала лист за підписом колишнього заступника начальника Шевченківського райвідділу поліції Миколи Колодія, який стверджує, що дійсно жінки перешкоджали будівництву і їм винесли офіційне застереження.

Так от, місцеві мешканці, стаючи свідками незаконних будівельних робіт, викликають неодноразово поліцію, викликають слідчо-оперативну групу, а потім приїжджає заступник начальника, киває гривою, стоїть збоку, а тоді, на вимогу забудовника, підписує офіційний лист від Нацполіції, де вказує, що поліція ніби-то дійсно фіксувала порушення і відповідачам навіть офіційно оголошувались попередження. Найцікавіше, що одна з відповідачок у вказаний час взагалі не була там на об’єкті, а була на роботі.

63

А Микола Колодій, підписавши зручні для забудовника листи, схоже передумав проходити переатестацію, яка була призначена приблизно на той самий період, і поспішно відправився на пенсію.

Так от, всі ці потуги забудовника, ніщо інше як тиск на активісток, які єдині дзвенять у всі дзвони про десятки порушень під час будівництва.

Стан ділянки в лютому 2017 року

Стан ділянки в лютому 2017 року

До слова, недавно міська рада пропонувала списати інвестиційні зобов’язання «Інтергал-буду» за іншими об’єктами, бо раніше він, нібито, відремонтував театр ім. Курбаса.

Тобто, забудовнику, який вдерся і розвалив пам’ятку архітектури місцевого значення, замість покарання, віддають дві інші ділянки комунального майна, а пізніше ще й пропонують пробачити інвестиційні зобов’язання.

І кому? Компаніям, афілійованим з екс-регіоналом, а теперішнім членом партії «Відродження», нардепом Володимиром Зубиком іншого екс-регіонала Віталія Хомутинніка.

P.S. Днями  нардепа Зубика, обраного по мажоритарному окрузі в Чернігівській області, помітили біля кабінету мера Львова Андрія Садового.

Ярина Волошин, спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.