Всесвіт Стівена Хокінга. Як геніального вченого зображували в кіно

Вчора, 14 березня 2018 року, пішов з життя знаменитий британський фізик Стівен Хокінг. Геніальний учений прожив 76 років.

Всесвіт Стівена Хокінга. Як геніального вченого зображували в кіно
15 Березня 2018 18:22Головне,Мультимедіа

Протягом свого життя Хокінг не був обділений увагою з боку масової культури. Образ вченого використовували не лише в науково-популярних фільмах, але і в художньому кіно, мультфільмах, піснях і навіть іграх. В епізодах деяких проектів Стівен Хокінг з’являвся власною персоною, в інших – вченого зображували актори.

Смерть Стівена Хокінга – важка втрата як для науки, так і для суспільства в цілому. Сьогодні світ втратив видатного вченого і популяризатора науки, який став прикладом завзятості та любові до життя.

У день смерті вченого НВ STYLE згадує найяскравіші прояви Стівена Хокінга в кіно.

Теорія великого вибуху, телесеріал (2007 – теперішній час)

Стівен Хокінг знявся в 21 серії 5-го сезону і 14 серії 8-го сезону Теорії великого вибуху.Вперше вчений з’явився в телешоу в березні 2012 року, чим дуже порадував шанувальників серіалу.

Взяти участь у популярному ситкомі про молодих вчених-фізиків Шелдона і Леонарда Хокінгу пропонували давно і неодноразово. Але через слабке здоров’я до 2012 року вчений не міг з’явитися перед камерами. Але коли автору Короткої історії часу це нарешті вдалося, задоволеними залишилися всі: і актори, і глядачі, і сам Стівен Хокінг.

Зазначимо, що обидва епізоди за участю Хокінга вийшли яскравими і дотепними. Чого тільки вартий момент, коли Шелдон досягає зустрічі зі своїм кумиром, отримує похвалу на свою адресу, а потім, розуміючи, що припустився дурної помилки в розрахунках, непритомніє. «Ну ось, ще один припадочний», – коментує ситуацію Хокінг.

Зоряний шлях: Наступне покоління, телесеріал (1987-1994)

Також Стівен Хокінг знявся у 26-й серії шостого сезону серіалу Зоряний шлях: Наступне покоління. У цьому епізоді вчений грав у покер з андроїдом Дейта, Ісааком Ньютоном та Альбертом Ейнштейном.

Сімпсони, Гріффіни та Футурама

Стівен Хокінг озвучував сам себе в мультсеріалах Сімпсони (в 10-му, 16-му і 22-му сезонах) і Футурама (Звір з мільярдом спин, Антологія Інтересів I). Також він з’являється в одному з епізодів мультсеріалу Гріффіни. У Футурамі Хокінг представлений в образі одного з рейнджерів, які охороняють просторово-часовий континуум, а в одній із серій Сімпсонівучений за допомогою свого супер-крісла рятує Лізу, випиває з Гомером і краде його ідею пончикоподібного Всесвіту.

Зазначимо, що актор Маколей Калкін, відомий за фільмом Один удома, назвав Стівена Хокінга улюбленим героєм із Сімпсонів.

Хокінг, драма (2004)

Про життя Хокінга в даний момент знято два повнометражних біографічних фільма. Впевнені, що двома картинами опис життя вченого не обмежиться.

У 2004 році на світові екрани вийшла драма телеканалу BBC про ранні роки життя Стівена Хокінга, його роботу в Кембриджському університеті та боротьб3 з бічним аміотрофічним склерозом. Головну роль виконав Бенедикт Камбербетч. Незважаючи на те, що кінострічка Філіпа Мартіна має декілька вигаданих епізодів, все-таки тут показана достовірна історія про пошук початку часу.

Теорія всього/Всесвіт Стівена Хокінга, мелодрама (2014)

Через 10 років історію легендарного вченого екранізував режисер Джеймс Марш. Картина Теорія всього заснована на мемуарах Джейн Хокінг Travelling to Infinity: My life with Stephen, присвячених стосункам з її колишнім чоловіком фізиком Стівеном Хокінгом. Роль Хокінга в цьому фільмі виконав Едді Редмейн, за що був удостоєний премій BAFTA, Золотий глобус і Оскар.

За сюжетом фільму Стівен і Джейн знайомляться, будучи студентами Кембриджа. Незабаром після знайомства Хокінг дізнається про своє важке захворювання. Але всупереч очікуванням лікарів, які після постановки діагнозу відводили юнакові два роки життя, вчений зміг побудувати сім’ю і кар’єру завдяки підтримці коханих і близьких людей.

Discovery: У Всесвіт зі Стівеном Хокінгом (2010)

Цей документальний міні-серіал від Discovery розповідає глядачеві про те, як влаштована планета Земля і які таємниці приховує Всесвіт. Відповіді на запитання, чи самотні ми у Всесвіті і чи є життя на інших планетах, дає фізик, космолог і професор Стівен Хокінг.

Незважаючи на свою хворобу, вчений ніколи не припиняв цікавитися важливими науковими питаннями і ділився своїми думками з іншими. До речі, озвучив Хокінга в цьому серіалі Бенедикт Камбербетч.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.