Вільне володіння зброєю в Україні: на руках вже 5 млн. стволів

Дискусія - чи маємо ми право на збройний захист - точиться вже давно. Де-юре, захистити житло - можна, прибічники «другої поправки по-українськи» кажуть - треба йти далі й дозволяти захист пістолетами і не лише вдома. Адже від нелегальної зброї у бандита - номер телефону 102 не врятує.

Вільне володіння зброєю в Україні: на руках вже 5 млн. стволів
21 Серпня 2017 23:43Головне,Мультимедіа

Згідно офіційних даних, станом на початок 2017 року в Україні було зареєстровано близько 900 тис людей, які мали у володінні чи користуванні вогнепальну зброю. За даними ж Української асоціації вогнепальної зброї близько 5 млн одиниць зброї находиться на руках в українців, більшість з якої – нелегальна. Про це повідомив адвокат Владислав Власюк, пише Зрада.

Крім того були описані певні схеми, як люди не бажають розлучатися із нелегальною зброєю. Зокрема, дуже часто володільці такої зброї носять з собою власноруч написану записку, в якій говориться про те, що людина знайшла зброю й несе її здати до відділку поліції. І коли її затримали зі зброєю, то це відбулося саме в момент її шляху до поліції. Однак ця схема є дуже слабкою з юридичної точки зору. Для таких «конспіраторів» варто нагадати, що стаття 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. І довести, що «знахідка» не цього дня дуже легко – то зброя в новому чохлі, то папір вже стерся через постійне носіння.

Тож радить адвокат Власюк, якщо ви знайшли зброю, то треба зателефонувати 102, описати зброю, описати обставини, при яких вона була знайдена. І або дочекатися приїзду правоохоронців, або здати її до найближчого громадського закладу чи місця скупчення людей (торгового центру, адміністрації).

Що стосується отримання дозволу на зброю, то й гість програми, й її ведучий – адвокат Олексій Шевчук дійшли висновку, що за останні років дозвільна система суттєвих змін не зазнала, просто окремі підрозділи були перейменовані без зміни функцій чи вартості дозволів.

Тож порядок наступний.

1. Отримати медичну довідку форми 127/о

Потрібно пройти медогляд у поліклініці за місцем проживання, це займе кілька днів і коштуватиме від 200 гривень. Або у спеціалізованому медичному центрі – за годину і 250-350 гривень.

2. Придбати сейф

Вартість сейфу для 3 одиниць зброї – від 700 гривень. За законом він має бути прикріпленим до підлоги і несучої стіни.

3. Пройти курс підготовки володіння зброєю

Навчають цьому у будь-якому крупному тирі. Вартість у Києві – від 90-150 гривень. Термін навчання – до трьох тижнів. По завершенню – здається екзамен, після цього можна отримати довідку для міліції.

4. Сплатити послуги МВС і викликати дільничого

Після отримання пакету документів інспектор видає квитанції на оплату послуг МВС та вартості бланка посвідчення на право зберігання зброї – всього близько 200 гривень. Після їх сплати упродовж 30 днів має прийти дозвіл на купівлю зброї. Дільничий має перевірити сейф (про це краще заздалегідь з ним домовитися).

5. Отримати дозвіл на купівлю зброї

У райвідділі дозвільної системи МВС отримати сам дозвіл. Упродовж 3 місяців купити зброю. Якщо за цей час ви так і не зробили покупку – необхідно здати назад дозвіл або продовжити його.

6. Відвідати дозвільний центр МВС і купити страховку

Подати заяву про видачу дозволу на придбання зброї, картку-заяву (зразки на місці), докласти медичну довідку і документ про курси володіння зброєю. Обов’язково придбати поліс страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути вчинена третім особам від необережного поводження зі зброєю – 51 гривня на три роки. До заяви додається ксерокопія паспорту і чотири фото 3 на 4.

Разом з тим, розмірковуючи над тим, чи готове зараз суспільство до легалізації нарізної зброї, учасники програми дійшли висновку, що проблема не в процесі легалізації, а «в головах», тобто чи будуть цю зброю використовувати в побутових сварках чи з хуліганських мотивів чи навпаки – хулігани стануть більш обережними, побоюючись, що у відповідь також можуть отримати постріл.

Більше про легалізацію зброї – у відеосюжеті.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.