В ОБСЄ закликали Раду переглянути законопроект про інтернет

В Організації з безпеки і співробітництва в Європі висловили занепокоєність через український законопроект «Щодо протидії загрозам національній безпеці…», який пропонує дозволити силовикам блокувати будь-який веб-сайт без рішення суду.

В ОБСЄ закликали Раду переглянути законопроект про інтернет
7 Липня 2018 18:41Головне,Політика,Статті,Україна

Про це заявив представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір, повідомляє Громадське.

«Я закликаю законодавців ретельно переглянути текст законопроекту та збалансувати проблеми безпеки зі свободою ЗМІ та правом громадян на свободу вираження думки», — сказав Дезір.

Він додав, що хоч і поділяє інтереси національної безпеки України, все ж вважає, що цей документ має містити конкретні та чіткі заходи, спрямовані на захист «принципів прозорості, пропорційності та необхідності».

В ОБСЄ закликали Україну уникнути застосування надмірних заходів, які можуть вплинути на поширення інформації в інтернеті.

Зазначимо, що законопроект № 6688 «Щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» вже вдруге в терміновому порядку намагалися внести до розгляду в сесійній залі парламенту.

Депутати вносять його на розгляд за рік після масштабних кібератак в Україні, пояснюючи необхідністю інформаційного захисту держави.

Чи не єдиний момент, який пов’язує зміст документу з попередніми кібератаками — законодавче визначення їх як форми технологічного тероризму.

Однак основна увага в законопроекті приділяється впровадженню принципово нової процедури — обов’язковому блокуванню українськими провайдерами доступу до будь-якого ресурсу в мережі, який лише підозрюється в порушенні законодавства — без рішення суду.

Служба безпеки України заявила про підтримку законопроекту «Щодо протидії загрозам національній безпеці…».

Нагадаємо, 27 червня 2017-го комп’ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства.

Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США.

У кіберполіції заявили, що вірус Ransom: Win32 / Petya поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.

Фахівці з кібербезпеки заявляли, що вірус Petya насправді лише маскується під здирника, і був створений, щоб одразу видаляти всі дані з комп’ютера.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.