Укрзалізниця досі зазіхає на приватну власність львів’ян

Кілька тижнів тому Верховна Рада України прийняла рішення внести акціонерне товариство «Укрзалізниця» до об'єктів державного значення, що не підлягають приватизації. Пояснювальну записку до законопроекту №4594 можна знайти на сайті ВР.

45ca5771c7
23 Червня 2016 14:17Головне,Львів,Політика,Статті,Україна

Тема приватизації української залізниці вже досить давно піднімається у ЗМІ, де розглядали її з точки зору економіки.

Лише регіональні засоби інформації частково ознайомлювали населення із іншими аспектами приватизації «Укрзалізниці» – інвентаризацією та збільшенням смуги відводу. А це вже тягне за собою сумні наслідки для тисяч людей, чиї землі та помешкання розташовані біля колій. І здавалось би, коли держава дала задню у приватизації, то все би мало стати на свої місця, але ж кого хвилює доля простих людей.

Оскільки «Львівська залізниця» є частиною «Укрзалізниці», то дана тема гостро зачіпає і нашу область. Так, жителі Брюховичів стикнулись із парадоксальною ситуацією, адже їхня приватна власність (не зважаючи на те, що вона приватна, що охороняється законом та Конституцією) може підлягати конфіскації на користь залізниці.

У Брюховичах таких випадків є кілька: комусь «Укрзалізниця» забирає город, комусь обрізає подвір’я, а когось позбавляє навіть житла. Більшість із людей виявили бажання боротись у судах, адже ніхто не має право зазіхати на їхню приватну власність, до того ж так нагло. Однак, наше судочинство не таке вже і сліпе – що варта людина із своїми мізерними правами, коли їй доводиться потягатись із мішком з грошима та інтересами товстосумів. Якщо взяти до уваги прийняте рішення ВР, то зараз над людиною стоїть сама держава.

Будинок пана Леоніда збудував власними силами його батько і всі відповідні документи має ще з 50-х років. За кілька років до того, як на даній території почали будувати залізницю.
Вже сам пан Леонід приватизував будинок , що підтверджують документні матеріали.

Будинок мешканки Брюховичів Надії також вже третє покоління перебуває у власності її сім’ї.

«Мій дідо користувався цією земельною ділянкою з 1956 року. Отримав її як член колгоспу. А в 2003 році на підставі документа від 1956 року (який був виданий колгоспом) селищна рада виділила цю земельну ділянку дідові. Коли він подарував землю мені, то вже мав право власності на неї».

І так у більшості людей, які стали на шляху «Укрзалізниці».

Як нам говорили у транспортній міліції (тоді ще міліції), якщо людина має право власності, то претензій зі сторони «Львівської залізниці» бути не може.  Але вони є, і юристи цієї структури успішно розпочали та ведуть судові засідання більш, ніж по 40 справах.

«Нашому нібито сліпому судочинству більш до вподоби інтереси залізниці, не дивлячись на те, що їхня позиція зовсім не аргументована юридично і не має жодних законних прав претендувати на землю громадян України, – коментує ситуацію Валентин, громадський активіст, який у 2015 році займався даною темою, – Нажаль, з життєвого досвіду можна зробити лише один висновок: держава і народ є різними суб’єктами. Судочинство як гілка держави захищає інтереси олігархів, які зараз знаходяться при владі та шукають нові варіанти здобуття вигоди, а народ при тому втрачає будь – які права, законно обгрунтовані».

На даний момент, мешканці Брюховичів все ще не складають рук, а продовжують пліч-о-пліч відстоювати свої права.

«Зараз переговори тривають, але на рівні влада –«Укрзалізниця». Люди вже не на одинці з проблемою, хоча до фінішу вирішення проблеми не так скоро, але певне заспокоєння є», – інформує місцевий активіст Віталій Денега.

Для того, щоб не вводити читача в оману, що проблема є локальною, слід зазначити, що доля безхатченків може спіткати більше сотні людей в Брюховичах, Рясній – Руській та по всій Західній Україні. Судових розглядів станом на 2015 рік налічувалося більше 350 одиниць.

Що прикметно, жодна юридична контора, жодне авторитетне інформаційне агенство, жодна політична партія не виставляють цю тему на всезагальний розгляд, хоча саме вона показує практику нівелізації права на приватну власність. І це право забирають не окупанти, не воєнні дії, а власна держава та олігархи.

Катя Бенюк, спеціально для Прометея

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.