Українці в очікуванні відкриття кінофестивалю «Молодість»

Цьогоріч «Молодість» відкриється однією із найгучніших прем'єр Венеціанського кінофестивалю - французькою стрічкою Стефана Брізе «Життя». Фільмом закриття стане остання кіноробота Анджея Вайди «Післяобрази», яким фестиваль висловлює честь і повагу майстру.

Українці в очікуванні відкриття кінофестивалю «Молодість»
21 Жовтня 2016 10:43Cуспільство,Головне,Культура,Статті

На участь у 46-му КМКФ «Молодість» надійшло понад 2000 заявок фільмів, з яких було відібрано близько 250 із 60 країн, повідомляє Gazeta.ua.
Родзинкою фестивалю стане угорська програма, присвячена революції 1956-го року в Угорщині – «Угорська рапсодія».
«Я вважаю, події 1956-го року були своєрідною сходинкою до революцій в Словаччині, Польщі та Україні. Програму представлять 7 найкращих угорських стрічок, по одному фільму від кожної декади. До того ж, ми очікуємо на приїзд видатної угорської режисерки Марти Месарош», – наголосив генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі.
У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень додав, що в Угорщині 2016 рік був приурочений пам’яті тих подій, які пройшли в країні 60 років тому.
«Ми провели багато культурних заходів, присвячених цій темі і дуже вдячні Україні та кінофестивалю «Молодість», що можемо показати в рамках програми «Угорська рапсодія» нашу найкращу добірку українцям. Ці фільми покликані прояснити суть тих подій і ми сподіваємося, що публіка Києва вшанує своєю увагою багато з них», – пояснив він.

Найдавнішим партнером фестивалю є компанія «М.С.Л», а «Лото-Забава» є спонсором цьогорічного Ґран-прі – $10 000.

Фільм відкриття: Життя / Une Vie ( 2016), реж. Стефан Брізе, Франція

«Життя» фільм-учасник основного конкурсу цьогорічного Венеційського кінофестивалю. Картина знята за однойменним романом Ґі де Мопассана.
Події стрічки відбуваються у провінційній Нормандії 1819 року, головна героїня Жанна щойно закінчила навчання у католицькій школі і повернулася жити до своїх батьків. Незабаром вона виходить заміж за збіднілого дворянина Жульєна, котрому потрібні лише її гроші.
Фільм закриття: Післяобрази / Afterimage (2016), реж. Анджей Вайда, Польща

Останній фільм славетного режисера Анджея Вайди, який польська оскарівська комісія висунула на здобуття премії Американської кіноакадемії «Оскар» в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Afterimage – це історія художника-авангардиста Владислава Стржеміньского (1893-1952), що піддавався переслідуванням в Польщі як противник соціалістичного реалізму.
Відкриття фестивалю – 22 жовтня
Закриття фестивалю – 29 жовтня
30 жовтня – день глядача.
Проведення церемонії з нагоди відкриття та закриття відбудеться в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка. Пряма ретрансляція церемоній відбудеться у кінотеатрі «Україна».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.