Україні до 2022 року належить виплатити за держборгом $24 мільярда – S&P

Рейтингове агентство зазначає, що здійснити зазначені виплати уряду буде вкрай складно без підтримки з боку офіційних кредиторів.

Україні до 2022 року належить виплатити за держборгом $24 мільярда – S&P
24 Квітня 2018 10:27Cуспільство,Головне,Статті

Україні в 2018-2021 роках чекають зовнішні виплати за державним та квазідержавному боргу на 24 мільярда доларів.

Про це йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, повідомляє УНІАН.

Агентство зазначає, що здійснення зазначених виплат уряду буде вкрай складно забезпечити без підтримки з боку офіційних кредиторів.

S&P підкреслює, що для продовження програми співпраці з Міжнародним валютним фондом Україні необхідно створити незалежний антикорупційний суд, а також підвищити тарифи на електроенергію.

«Незважаючи на категоричну незгоду деяких депутатів та зацікавлених осіб, наш базовий сценарій припускає, що антикорупційний суд буде створений з вимогами програми розширеного фінансування МВФ», – йдеться у звіті. Наголошується, що це обумовлено двома факторами, серед яких підтримка створення суду основною частиною населення і необхідність здійснення зовнішніх виплат.

«Проведення енергетичної реформи, створення незалежного антикорупційного суду, пенсійна реформа, здійснена в минулому році, а також нещодавно прийнятий закон про приватизацію мають стати достатньою підставою для завершення четвертого звіту МВФ і надання уряду України п’ятого траншу в розмірі 1,9 мільярда доларів США, додаткового донорського фінансування обсягом приблизно 1 мільярд євро в рамках макрофінансової підтримки від ЄС і близько 800 мільйонів доларів кредитних коштів від Світового банку», – йдеться у звіті.

Як повідомлялось, обсяг виплат України щодо державного і гарантованого державою боргу в найближчі двадцять вісім років – у період з 2018 по 2045 рік включно – становитиме 3,045 трильйона в гривневому еквіваленті. Державний і гарантований державою борг України за 2017 рік зріс на 7,5% – до 76,3 мільярда у доларовому еквіваленті, і на 11% – до 2,1 трильйона – в гривневому еквіваленті, що становить близько 72% ВВП.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.