Україна та ЄС погодили «нейтральних» арбітрів, що займуться лісом-кругляком

Уряд України та Європейська комісія завершили узгодження списку «нейтральних» арбітрів, один з яких має очолити арбітраж у суперечці про заборону експорту лісу-кругляка.

Україна та ЄС погодили «нейтральних» арбітрів, що займуться лісом-кругляком
21 Квітня 2018 10:47Головне,Світ,Статті

Про це повідомив Європейській правді речник представництва ЄС в Україні Юргіс Вільчинскас.

Як повідомлялося, за Угодою про асоціацію мають бути сформовані три групи арбітрів по 5 людей у кожній – від України, від ЄС, а також «нейтральні”, які не є громадянами ані України, ані Євросоюзу. Для початку арбітражу з кожної групи обирається один арбітр. «Нейтральний» арбітр має очолювати арбітражну групу.

Юргіс Вільчинскас підтвердив інформацію ЄП про те, що Україна зараз призначила 4 з 5 своїх кандидатів у арбітражну групу, ЄС досі чекає на призначення п’ятого українського кандидата.

Водночас дипломат повідомив, що нещодавно завершилося призначення групи нейтральних арбітрів. «Обидва списки, крім українського, офіційно узгоджені. Список потенційних арбітрів, які не представляють ані Україну, ані ЄС, також вже погоджений сторонами», – заявив він.

Як уточнили співрозмовники з української сторони, кандидатури «нейтральних» арбітрів перебували на розгляді ще з минулого року, але їх затвердження з незрозумілих причин затягувалося. Днями Київ передав Євросоюзу свої пропозиції, з якими сторона ЄС погодилася.

Таким чином, арбітражний розгляд може розпочатися вже ближчим часом (орієнтовно в червні).

Джерело на Банковій запевнило «Європейську правду», що АП не блокуватиме початок розгляду через непризначення Києвом п’ятого потенційного арбітра.

Як писала ЄП, єврокомісар Сесілія Мальмстрьом повідомила українську сторону про намір почати арбітражну процедуру проти України; в разі незгоди Києва Брюссель звернеться до СОТ.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.