У ЄС застерегли Туреччину від повернення до смертної кари

Туреччина зв'язана зобов'язаннями не повертати смертну кару в рамках Європейської конвенції про захист прав людини і як член Ради Європи.

Ердоган вимагає повернення смертної кари
18 Липня 2016 16:17Головне,Світ,Статті

Про це країні нагадала міністр закордонних справ Європейського союзу Федеріка Могеріні, передає Reuters.

«Жодна країна не може стати членом ЄС, якщо вона вводить смертну кару», – заявила Могеріні журналістам, коли її запитали про припущення про те, що кандидат на вступ у Євросоюз може стратити керівників невдалого військового перевороту.

Як повідомляє Російська служба Бі-бі-сі із посиланням на Reuters, аналогічну заяву зробив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберг.

Зайберг наголосив, що запровадження смертної кари в Туреччині припинить переговори про її членство в ЄС.

«Німеччина і країни-члени Європейського союзу мають чітку позицію з цього приводу: ми категорично відкидаємо смертну кару», – заявив представник уряду Німеччини.

На вимогу країн ЄС Туреччина відмовилася від смертної кари у 2004 році.

  • Однак після невдалої спроби воєнного перевороту Ердоган заявив про те, що в Туреччині можуть повернути смертну кару.
  • Пізніше  речник канцлера Німеччини Ангели Меркель Стеффен Сейберт заявив, що Туреччина може розпрощатися з асоціацією до Євросоюзу.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.