У НАТО заявляють про намір збільшити підтримку України та Грузії

Лідери держав та урядів країн-членів НАТО заявляють про намір збільшити підтримку України та Грузії.

24948108
9 Липня 2016 20:12Головне,Світ,Статті

Як передає власний кореспондент УНІАН, про це йдеться у підсумковій декларації саміту НАТО, ухваленій за результатами засідання Північноатлантичної ради на вищому рівні (саміті), яке пройшло у Варшаві 8-9 липня.

«Ми віримо у цілісну, вільну та мирну Європу. НАТО надасть більше підтримки Україні та Грузії та буде продовжувати допомагати Молдові», – йдеться в документі. Також союзники висловились за поглиблення співпраці НАТО з партнерами у регіонах Чорного та Балтійського морів та на Західних Балканах. Окремо союзники висловилися щодо політики відкритих дверей.

«Ми залишаємося відданими політиці відкритих дверей НАТО, яка посилила Альянс та зробила свій внесок в євроатлантичного безпеку. Ми з нетерпінням очікуємо, коли ми будемо вітати нашого нового члена, Чорногорію, у нашій спільноті цінностей», – наголошується в декларації.

В документі також вказано, що НАТО не є загрозою для будь-якої країни. «В цьому дусі ми залишаємося готовими для змістовного діалогу з Росією«», – наголосили лідери НАТО.

Метою діалогу з Росією вони відзначили інформування щодо позиції Альянсу і, як перший пріоритет, мінімалізацію ризиків військових нещасних випадків. Лідери НАТО наголосили, що будуть продовжувати шукати конструктивних відносин з Росією, «коли дії Росії зроблять це можливим».

У декларації також йдеться про безпеку в сусідніх країнах. «Якщо наше сусідство більш стабільне, ми більше у безпеці«», – наголошується в документі.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.