У Львові створять 6 муніципальних компаній, які замінять ЖЕКи

У Львові розпочали процедуру створення шести муніципальних управляючих компаній, які замість ЛКП управлятимуть тими будинками, де мешканці не створять об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

s15
23 Червня 2016 14:00Cуспільство,Головне,Статті

Про це сьогодні, 23 червня, повідомив на прес-конференції начальник відділу супроводу ОСББ, ресурсного центру для розвитку ОСББ Львівської міської ради Сергій Солтис, пише ZIK.

«Сьогодні у Львові вже діють приватні управляючі компанії. Також розпочалася процедура створення муніципальних управляючих компаній. Їх буде шість – у кожному районі по компанії.

Щодо конкурсу на управителів, Кабмін ще має затвердити порядок його проведення і вимоги до управляючих компаній», – сказав він.

Сергій Солтис нагадав, що маленькі ОСББ можуть або залучати управителів, або створювати асоціації з довколишніми будинками, щоб ефективніше проводити свою роботу. Також можна списати будинок з балансу і функціонувати як приватний особняк. Такий варіант більше підходить для малоквартирних будинків. Однак і тут є певні нюанси.

«Вся територія біля будинку є комунальною власністю. Якщо мешканці знімаються з балансу і вирішують функціонувати як особняк, оформити землю на себе вони не можуть – лише купити на аукціоні. Вони також не зможуть на цій території поставити, наприклад, МАФ чи розпочати якесь будівництво», – зазначає начальник відділу супроводу ОСББ.

Своєю чергою, голова асоціації ОСББ «Оберіг» Стефанія Климко розповіла, виходячи з власного управительського досвіду, про деякі нюанси функціонування об’єднань співвласників.

«Я не раджу створювати асоціацію ОСББ, оскільки це – неприбуткова організація, яка не має права надавати послуги з обслуговування будинків. Така асоціація може виступати лише як захисник прав власників, – говорить вона. – Також я противник того, щоб створювати ОСББ на кілька будинків, бо знаю, що потім чекає на голову цього об’єднання. Людям буде важко пояснити, чому їхні кошти пішли на ремонт не їхнього, а сусіднього будинку. Тому краще створювати ОСББ у кожному окремому будинку, а потім можна найняти управителя».

Джерело: ZIK.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.