У Львові підняли питання про незаконні звільнення на заводі «Fujikura»

5 жовтня у Львові відбувся круглий стіл присвячений проблемі трудових конфліктів між роботодавцем та працівником.

У Львові підняли питання про незаконні звільнення на заводі «Fujikura»
8 Жовтня 2016 11:52Cуспільство,Головне,Статті

Серед доповідачів були представники профспілки будівельників, кандидати юридичних наук та самі робітники, які стикнулись із незаконним звільненням.
Як повідомляють організатори, причиною проведення такого заходу є трудовий прецедент на заводі «Фуджикура», що поблизу Львова.
«Звільнення Євгена Олійника та Анни Холіної, спричинене їхньою активною позицією та профспілковою діяльністю на заводі Фуджикура, викликало хвилю обурення в певних колах громадськості, особливо львівської.

Необгрунтоване звільнення працівників досить часто трапляється на підприємствах в Україні, але чи не вперше ми зіткнулись із звільненням голови первинної спілки на заводі, що вже є незаконним.
Таким чином організатори круглого столу та профспілковці постали перед проблематикою діалогу між роботодавцем та робітником», – йшлось у анонсі круглого столу.
Нагадаємо читачам, що кілька місяців тому голову та його заступницю новоствореної первинної профспілки на «Фуджикурі» незаконно звільнили. Вже під час судового розгляду справи (робітники подали в суд на завод) очевидними стала низка порушень зі сторони адміністрації.
На круглому столі одна із доповідачок Надія Павлів-Самоїл, яка розповідала про захисні функції профспілок, зазначила, що це не перший такий випадок, який їй відомий.
«На заводі «Леон», що біля Стрия був похожий інцидент і в судовому порядку було доведено незаконність дій заводу», – прокоментувала вона.
Більше того, як виявляється, в таких ситуаціях суд встає на сторону профспілки у 99%.
Крім Надії Павлів-Самоїл, слово мали Уляна Бобко, яка розповідала про безробіття серед української молоді і відсутність перспектив, Катерина Клименко із Києва, яка акцентувала свою увагу на трудових конфліктах і інструментах їх вирішення, зокрема залучення третьої сторони – медіатора.
«У таких випадках, коли важко самостійно дійти компромісу, долучається медіатор – третя сторона. Він вивчає слабкі і сильні сторони обох сторін, їхні вимоги та намагається залагодити конфлікт», – додає Галина Бондарчук, колега Клименко та голова Київської обласної спілки будівельників.
Свою доповідь проблемам із тіньовим ринком праці та будівельному ринку присвятила Марія Карвацька, голова Львівської обласної спілки будівельників. Жінка підняла питання, яке досить гостро стоїть у нашому місті – незаконні будівництва, власники яких не тільки погіршують життя місцевим жителям, але і незаконно експлуатують робочий персонал.
Загалом же піднімались дуже важливі теми, зокрема сприйняття України як ринку дешевої робочої сили і які проблеми це породжує. Чи не найперше – це дозвіл української влади на порушення українського законодавства, легітимізація дискримінації профспілкових активістів та порушення права на гідне працевлаштування та робоче місце. Саме таку картину нам зараз показують керівництво «Фуджикури» та заяви очільника уряду Гройсмана.
Попри це, всі доповідачі погодились із тим, що при активній позиції профспілкової організації Євгену Олійнику та Анні Холіній вдасться домогтись справедливості і довести розпочату справу до кінця.

Катя Бенюк, спеціально для Прометея.

У Львові підняли питання про незаконні звільнення на заводі «Fujikura» У Львові підняли питання про незаконні звільнення на заводі «Fujikura» У Львові підняли питання про незаконні звільнення на заводі «Fujikura» У Львові підняли питання про незаконні звільнення на заводі «Fujikura»

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.