У Львові існував «договірняк» екоінспекції та комунальників, – міністр

Державна екологічна інспекція – повністю корумпований орган, який потрібно ліквідувати і створити зовсім новий. Причому про жодні переатестації не може йтися. Адже неякісна робота відомства призвела до фатальних наслідків, зокрема і до трагедії у Грибовичах.

У Львові існував «договірняк» екоінспекції та комунальників, – міністр
28 Грудня 2016 14:11Головне,Львів,Політика,Статті,Україна

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» розповів Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, повідомляє ZIK.

За словами Семерака, Державна екологічна інспекція – тотально корумпований орган влади, який неможливо вилікувати. У зв’язку з цим Мінекології підготувало концепцію реформування цієї інституції.

«Вона передбачає ліквідацію органу і створення нового природоохоронного відомства із новими людьми, новими функціями та новими мотиваціями», – наголосив Семерак.

Міністр підкреслив: не буде жодних переатестацій – має відбутись повна ліквідація старої інституції.

«Ми повинні взяти кращий елемент досвіду реформи міліції в поліцію та провести зміни дуже швидко. Концепцію на погодження уже надіслано до інших міністерств. Два місяці відбувались обговорення цього з громадськістю. Також я дуже сподіваюся на підтримку моїх колег із Кабінету Міністрів», – розповів Семерак.

Окрім того, гість студії зазначив: уже досягнуто домовленості з представниками американського посольства та американського уряду. Вони готові одразу після схвалення концепції, надати Україні допомогу в доборі, підготовці та навчанні екоінспекторів. Йдеться і про елементи матеріальної допомоги.

«Адже це той інструмент, який повинен бути зубатим та вмотивованим, аби слідкувати за дотриманням природоохоронного законодавства», – вважає Семерак.

Адже корумпованість та бездіяльність екоінспекції неодноразово призводила до фатальних наслідків. Зокрема, йдеться і про трагедію на Грибовицькому сміттєзвалищі.

«Уявіть собі, що львівська екоінспекція впродовж трьох років судилася із комунальниками за право прийти і перевірити це підприємство. Звичайно, це був «договірняк» між обома сторонами. Це неприйнятні речі, які ми не будемо толерувати», – наголосив Остап Семерак.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.