Турчинов пояснив, чому три роки тому не був введений воєнний стан

Оголосити воєнний стан і забезпечити воєнне становище - це різні речі.

Турчинов пояснив, чому три роки тому не був введений воєнний стан
28 Лютого 2017 10:31АТО,Головне,Крим,Політика,Статті,Україна

Глава Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, який у кінці лютого 2014 року запропонував ввести воєнний стан, вважає, що на той момент забезпечити військове становище було практично неможливо.

«Оголосити воєнний стан і забезпечити воєнне становище – це дещо різні речі. В кінці лютого – на початку березня об’єктивно у нас не було сил і засобів для забезпечення воєнного стану в Криму», – сказав він, пише «Цензор».

За словами глави РНБО, на той момент влада готувалася до вторгнення російської армії на материкову Україну. «На цей випадок Указ про введення воєнного стану у мене був детально відпрацьований і пролежав у папці на столі весь час, поки я виконував обов’язки президента. Тоді, 28 лютого, Рада національної безпеки і оборони не проголосувала за мою пропозицію про введення воєнного стану, але в повному складі підтримала запропонований мною комплекс заходів, спрямованих на екстрене відновлення боєздатності армії, реанімацію силових структур, підготовку мобілізації і оборонних рубежів на півночі і сході України», – додав він.

Турчинов також зауважив, що на той момент тільки для підготовки мобілізації Генштабу, з урахуванням відновлення фактично повністю знищеною мережі військкоматів, необхідно було два місяці. «Час був необхідний і для реанімації повністю зруйнованої системи влади, як в центрі, так і на місцях, а також для наведення порядку в південно-східних регіонах. У цьому комплексі заходів, підписаному мною разом з Указом про введення в дію рішення РНБО, я наказував залишилися вірним присязі оточеним військам в Криму захищати свої позиції в місцях розташування (військові частини, аеродроми, кораблі …), при необхідності застосовуючи зброю», – нагадав він і додав, що солдати і офіцери, які не зрадили свою країну, «з честю виконали поставлені перед ними завдання».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.