Церемонія закриття «Сі-Бриз 2016» відбулася на полігоні «Широкий лан»

В ході навчань перевірено сумісність військової техніки НАТО та ЗСУ.

Церемонія закриття Сі-Бриз 2016 відбулася на полігоні Широкий лан
30 Липня 2016 19:24АТО,Головне,Політика,Статті,Україна

У церемонії закриття міжнародних військових маневрів «Сі Бриз 2016», які відбулися на полігоні «Широкий лан», взяли участь українські, американські, грузинські та молдовські військовослужбовці, які брали участь у відпрацюванні завдань сухопутного компоненту маневрів. Про це повідомляє 112 з посиланням на прес-служба Міноборони.

«Вчення перевершили всі наші очікування. Спільними зусиллями нам вдалося досягти дуже багато у забезпеченні безпеки. Ми виконали всі завдання, безпечно і дуже чітко. І це завдяки тому, що багато націй багато часу займалися плануванням і проведенням навчання. І за цей час ми збудували хорошу дружбу, чітке розуміння між військовослужбовцями різних країн», – сказав керівник навчань від американської сторони капітан 1 рангу Річард Дромерхаузер і висловив надію, що в майбутньому буде продовжена практика проведення навчань серії “Сі Бриз».

Керівник від української сторони капітан 1 рангу Олексій Доскато акцентував увагу на тому, що в ході “Сі Бриз-2016» перевірена й оцінена взаємна сумісність. Зокрема, проведена самооцінка 2-го рівня у рамках програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей НАТО фрегата «Гетьман Сагайдачний» і реанімаційно-операційного літака Повітряних сил Збройних сил України Ан-26 «Віта».

Крім того, окремий батальйон морської піхоти ВМС ЗС України, який несе бойове чергування у складі бойової тактичної групи «Хелброк», отримав практику виконання завдань у складі багатонаціональних підрозділів.

Українсько-американські навчання «Сі Бриз-2016» тривали з 18 до 30 липня в північно-західній частині Чорного моря, Одеській та Миколаївській областях. Темою навчання було проведення багатонаціональної операції з безпеки в кризовому регіоні, метою – відпрацювання за стандартами провідних країн світу дій багатонаціональних штабів і сил під час планування і проведення міжнародної операції з встановлення миру.

У заходах взяли участь до 4 тисяч чоловік особового складу. Крім України і США, учасниками навчання були також Болгарія, Великобританія, Греція, Грузія, Італія, Іспанія, Литва, Молдова, Норвегія, Польща, Румунія, Туреччина, Швеція і Фінляндія.

До заходів було залучено понад 25 бойових кораблів, катерів і суден забезпечення ВМС ЗС України, ДПС України, ВМС США, ВМС Румунії і ВМС Туреччини, близько 20 літаків і вертольотів, понад 140 одиниць автомобільної і бронетехніки, до 700 військовослужбовців морської піхоти та інших сухопутних підрозділів.

Частина країн на навчанні була представлена тренувальними групами, офіцерами штабу, спостерігачами та інструкторами.

Україна, крім ВМС та ДПС, представляли також особовий склад і техніка Сухопутних військ, Повітряних Сил і Національної гвардії.

За навчаннями спостерігали розвідувальні кораблі РФ «Лиман» та «Екватор».

Українсько-американські навчання серії «Сі Бриз» проводяться з 1997 року щорічно згідно з «Меморандумом про взаєморозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України» від 1993 року. Вони проводяться з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-морських сил Збройних сил України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.