Тривалість життя збільшується у всьому світі – дослідження

Експерти на чолі з Крістофером Мюрреєм (Christopher Murray), керівником Інституту показників і оцінки здоров'я при Університеті Вашингтона (Health Metrics and Evaluation at the University of Washington) проаналізували дані з 195 країн за період з 1990 по 2015 рік.

Тривалість життя збільшується у всьому світі - дослідження
10 Жовтня 2016 13:32Головне,Світ,Статті

Вони з’ясували, що в 191 країні очікувана тривалість життя зросла, пише REUTERS. В середньому цей показник збільшився на десять років і зараз становить 69 років для чоловіків і 74,8 для жінок. За 15 років люди стали рідше вмирати від ВІЛ/СНІДу, малярії та діабету, крім того скоротилася кількість смертей, пов’язаних з серцево-судинними захворюваннями і раком, повідомляє УНІАН.

 У 24 країнах за час спостереження збільшилася смертність – це було зазначено в Афганістані, а також в США, Греції та Люксембурзі. Рівень смертності новонароджених вдалося знизити, але в найбідніших країнах він все ще залишається незмінним. Жінки рідше почали помирати у пологах, а якщо це відбувається, то в найбільш бідних країнах основною причиною їх загибелі є кровотеча, а в розвинених країнах смертельні ускладнення виявляються викликані проблемами з серцем, що виникли через ожиріння.

За період спостереження збільшилася і очікувана тривалість здорового життя – вік, до досягнення якого люди не страждають якими-небудь хронічними захворюваннями. Цей показник в середньому збільшився на 6 років. Втім, неінфекційні захворювання, наприклад, рак, діабет, інсульт, деменція і серцево-судинні порушення все одно були однією з провідних причин смерті – внаслідок цих хвороб помирають сім людей з десяти.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.