Трудова міграція: чому українці їдуть працювати за кордон

Українці виїжджають за кордон не тільки через вищі зарплати. Загалом там кращі умови праці.

Трудова міграція: чому українці їдуть працювати за кордон
8 Червня 2018 22:34Cуспільство,Головне,Статті

«Крім гідних заробітних плат для людини важливі високотехнологічні робочі місця та гідні умови праці. Щоб людина розуміла, що працюватиме на нормальному обладнанні та буде соціально захищена. Адже за контрактом роботодавець гарантує соціальний пакет – відпустку, медичне страхування, можливість підвищити кваліфікацію», – каже в о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, інформує УНН.

Щоб українці не їхали працювати за кордон, в країні має бути стабільна фінансова система.

«Крім того, стабільною має бути соціально-політична ситуація. Тоді почнуть надходити інвестиції. Це створюватиме сприятливий клімат, коли можливо себе реалізувати, особливо молодим людям. Водночас вже сьогодні українці, які працюють вдома на іноземні компанії, не поспішають залишати країну», – додає експерт.

За даними Держстату протягом 2015-2017 років чисельність трудових мігрантів склала 1,3 млн осіб. До виїзду за кордон більшість громадян (39%) працювали на будівництві, 16% були зайняті у діяльності домашніх господарств, 14% – у сільському, лісовому та рибному господарстві, 11% – у переробній промисловості, 9% – у торгівлі.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.