Трамп затвердив консолідований бюджет, який передбачає $560 млн допомоги Україні

Президент США Дональд Трамп у п'ятницю підписав законопроект про бюджетні ви трати майже на $1,2 трлн, схвалений Конгресом напередодні, повідомляють американські ЗМІ.

Трамп затвердив консолідований бюджет, який передбачає $560 млн допомоги Україні
6 Травня 2017 18:10АТО,Головне,Політика,Статті,Україна

Заступник прес-секретаря Білого дому Сара Гакабі Сандерс (Sarah Huckabee Sanders), виступаючи перед журналістами на черговому брифінгу для ЗМІ, підтвердила підписання президентом цього документа під час свого відвідування гольф-клубу в Нью-Джерсі. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Бюджет передбачає, зокрема, додаткові $15 млрд на заплановану президентом програму військового будівництва і ще $1,5 млрд на гарантування безпеки кордонів.

Як повідомлялося, 5 травня Конгрес США затвердив державний бюджет, що передбачає надання Україні допомоги в розмірі щонайменше $560 млн.

«Україна високо цінує двопартійну підтримку в Конгресі США! Обидві законодавчі палати ухвалили Консолідований закон про бюджетні асигнування на 2017 рік, згідно з яким на програми допомоги Україні планується виділити щонайменше $560 млн», – повідомляється на сторінці посольства України в США в Фейсбуці.

У диппредставництві також зазначили, що наступним етапом набуття законом чинності стане його підписання президентом США.

Документ передбачає загальну суму допомоги Україні об’ємом щонайменше $560,465 млн, з яких $410,465 млн буде спрямовано на різні програми допомоги, ще $150 млн у рамках «Ініціативи допомоги Україні у сфері безпеки».

Виділення військової допомоги Україні в розмірі 150 млн доларів США раніше окремо схвалив американський Конгрес. Затверджений Палатою представників Конгресу ще в квітні оборонний законопроект передбачає, що ці кошти будуть доступні Пентагону з метою надання Україні військової підтримки, включаючи, зокрема, надання летальної зброї оборонного характеру та оснащення, логістичної підтримки, підтримки розвідки української армії і сил національної безпеки, навчання особового складу українських збройних сил тощо.

У свою чергу, оборонний законопроект поки що не пройшов всі процедури ухвалення в Сенаті, після завершення яких його має підписати президент США.

Документ містить низку положень, що регулюють сфери, на які може бути спрямовано $150 млн, а також застереження.

Ця допомога, зокрема, може бути спрямована на підготовку кадрів, обладнання, летальну зброю захисного характеру, матеріально-технічне забезпечення поставок і послуги.

Крім того, ці кошти можуть бути спрямовані на підтримку розвідувальних органів сил безпеки України.

При цьому в законі чітко зазначено, що ці кошти не можуть бути спрямовані на закупівлю або передання переносних зенітно-ракетних комплексів.

Документ також забороняє будь-яку військову допомогу батальйону «Азов».

«Кошти, надані згідно з цим законопроектом, не можуть бути використані для надання зброї, навчання або іншої допомоги батальйону «Азов», – зазначено в тексті законопроекту.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.