Світові ринки падають на тлі посилення нестабільності через Трампа

Політична нестабільність довкола дій президента Дональда Трампа стурбувала учасників ринку щодо майбутнього обіцяних ним податкової та регуляторної реформ. Серйозне падіння на американському фондовому ринку потягло донизу і азійські індекси.

_95864618_473n8thb
18 Травня 2017 18:23Головне,Світ,Статті

Три найголовніші індекси Wall Street «просіли» на понад 1.7%, а долар фактично втратив усю «вагу», що здобув після перемоги Трампа на президентських виборах. Про це пише BBC.

Втрати у Нью-Йорку обернулися подальшими втратами на азійських ринках. Тільки S&P 500 лише за один день «просів» на 1,8%, – це найбільші фондові втрати індексу від вересня минулого року. Проте найбільше – 2,6% – втратив Nasdaq, до якого входять багато акцій IT компаній.

Втрати у Нью-Йорку обернулися подальшими втратами на азійських ринках.

Японський Nikkei 225 втратив 1,3%, а індекс фондової біржі Гонконгу «просів» на 0,6%.

Оглядачі кажуть, що неспокій на ринках – «то все через Трампа».

Далі – більше?

NYSE traders

Від перемоги Трампа на виборах у листопаді минулого року на американських фондових ринках панував оптимізм, зумовлений планами його адміністрації щодо стимулювання економічного зростання.

Але суперечка через звільнення голови ФБР Джеймса Комі та наростаючий скептицизм щодо здатності Трампа просувати головні реформи через Конгрес навели тінь на очікування учасників ринків.

Оглядачі припускають, що невизначеність може тривати кілька днів, принаймні до того, як Джеймс Комі не виступить перед конгресовим комітетом наступного тижня.

Хоча у Білому домі рішуче заперечують помилки при звільненні Комі і відкидають звинувачення у тому, що презиеднт Трамп «поділився» важливими розвідданими із Росією, деякі коментатори вже почали говорити про можливість імпічменту.

«Заклики до імпічменту президента Трампа лунають дедалі гучніше, – каже ринковий аналітик із London Capital Group Джаспер Лоу. – А це породило на ринку страх, що довго притлумлявся».

Майк ван Дюлкен, голова дослідницького відділу Accendo Markets, каже, що інвестори мають «перетравити епізоди з «Карткового будинку», що стали реальністю».

Навіть у кращому разі ці суперечки можуть відволікти увагу адміністрації від планів здійснити регуляторні реформи, які з оптимізмом очікували на ринку.

Втім, як запевнив Пол Раян, речник республіканців у Палаті представників, законодавчий порядок денний не паралізовано, хоча «деякі люди і хотіли б зашкодити президентові».

Долар падає

Фінансові ринки, які також зростали впродовж останніх місяців, у середу обвалилися.

Goldman Sachs впав на понад 5%, а JP Morgan Chase – на 3.8%.

Вісім з 11 секторів, представлених у S&P 500 також впали. Втім, стабільність зберегли сектори нерухомості і комунальних послуг, оскільки саме до них інвестори звертаються у часи нестабільності.

Золото, ще один «вічний» актив, зросло на 0,9%, тоді як VIX, який називають «індексом страху», сягнув найвищого рівня за останній місяць.

На валютних ринках долар втратив 0,6% до євро, 0,35% до фунта і 1,9% до йєни.

Доларовий індекс, який вираховується відносно «корзини» валют, впав до найнижчого рівня від листопада минулого року.

Мільярдери біднішають

Bloomberg index

Тим часом агенція Bloomberg повідомила, що багатії із списку Bloomberg Billionaires Index збідніли на 35 млрд доларів лише за один день політичної нестабільності довкола президента Трампа.

Зокрема, Білл Гейтс, найбагатша людина у світі, статки якої оцінюються у 86,8 млрд доларів, втратив близько 1 млрд доларів – головним чином на падінні акцій Microsoft Corp, яке лише за один день склало 2,8%.

Але найбільше постраждав засновник Facebook Inc. Марк Цукерберг, який збіднів на 2 млрд доларів по тому, як акції велетня соціальних медіа впали на 3,3%. Він посідає п’яте місце в індексі, – Bloomberg оцінює його статки у 62,3 млрд доларів.

Співзасновник Amazon.com Inc. Джефф Безос втратив 1,7 млрд доларів після того, як акції майданчика інтернет-торгівлі впали на 2,2%.

Іспанський торговий магнат Амансіо Ортега, який зі своїми 83,2 млрд доларів посідає друге місце у індексі, втратив 355 млн доларів.

Bloomberg пов’язує усі ці втрати із суперечками довкола можливих зв’язків Трампа із Росією та звільненням голови ФБР Джеймса Комі.

Водночас Дональд Трамп є перший мільярдером, який став президентом США. Його статки оцінюються у 3 млрд доларів. Проте, за оцінками Bloomberg, він не входить до 500 найзаможніших людей світу, які загалом володіють майже 5 трильйонами доларів.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.