Суд скасував розпорядження НБУ про перевірку «ПриватБанку», що призвела до його націоналізації

Команда юристів екс-власників «ПриватБанку» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова домоглася судового рішення, яке здатне поставити під сумнів усю законність проведеної державою наприкінці 2016 року націоналізації «ПриватБанку».

Суд скасував розпорядження НБУ про перевірку «ПриватБанку», що призвела до його націоналізації
10 Квітня 2018 20:36Головне,Новини

Про це пише профільний сайт FinClub.

Як зазначається, 2 березня 2018 року підконтрольна бізнесменам кіпрська компанія Triantal Investments Ltd. виграла в Окружному адмінсуді Києва справу №826/6664/17 проти Нацбанку. Третіми особами виступали Мінфін і «ПриватБанк».

До націоналізації банку Triantal Investments володіла 16,8% його акцій. У травні 2017 року кіпрська компанія звернулася до суду з вимогою визнати протиправним і скасувати розпорядження Національного банку №4274-р від 17 жовтня 2016 року. Цим розпорядженням Нацбанк ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки «ПриватБанку». І вже результати цієї перевірки лягли в основу рішення НБУ про визнання банку неплатоспроможним, яке уможливило націоналізацію «ПриватБанку».

Суддя Окружного адмінсуду Олексій Огурцов визнав протиправним і скасував розпорядження НБУ про проведення перевірки в «ПриватБанку»в жовтні 2016 року. Нацбанк із цим не погодився і 2 квітня подав апеляцію, повідомили журналістам у прес-службі НБУ.

Видання, посилаючись на юристів, зазначає, що вигране рішення суду, якщо воно буде підтверджено апеляційною інстанцією, може забезпечити «ланцюгову реакцію» оскарження всієї націоналізації.

«Визнання незаконним проведення перевірки в «ПриватБанку» напередодні націоналізації закладає підстави для задоволення позову про незаконність рішення про визнання банку неплатоспроможним і подальшого входження держави в капітал. Коли такий позов буде розглядатися в суді, то йому вже нічого іншого не залишиться, як стати на бік позивача на підставі рішень інших судів», – заявив керуючий партнер адвокатського об’єднання Suprema Lex Віктор Мороз.

Визнання судом незаконним рішення про неплатоспроможність банку звільнить екс-власників від відповідальності за доведення його до неплатоспроможності.

Нагадаємо, «ПриватБанк» — найбільший за обсягами активів український банк і лідер роздрібного банківського ринку України. Головними співвласниками банку наприкінці 2016 року були засновники фінансово-промислової групи «Приват» Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, частка яких становила по 49,9 % та 41,5 % відповідно. Решта 8,6 % належали міноритарним акціонерам (загалом 43 особи)

У грудні 2016 року «ПриватБанк» офіційно перейшов у державну власність.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.