Суд щодо розстрілів на Майдані: що згадав активіст, який отримав дві кулі

Чоловіка поранило двічі, однак слідство і досі не встановило, скільки їх вилучили з тіла євромайданівця.

Суд щодо розстрілів на Майдані: що згадав активіст, який отримав дві кулі
24 Лютого 2017 10:18Головне,Політика,Статті,Україна

У справі п’ятьох екс-«беркутівців», яких звинувачують у розстрілах мирних мітингувальників під час Революції Гідності, Святошинський суд заслухав потерпілого Антона Луб’яницького. Про таке повідомляє 5 канал.

Учасником Революції Гідності Антон Луб’яницький був від її початку – на місцевому майдані у Кременці, на Тернопільщині. Кілька разів він приїздив на головний Майдан країни. Був у столиці і в день кривавих розстрілів 20 лютого.

Події того ранку постраждалий переповідає у суді. Каже, що пішов угору Інститутською з’ясувати, що там відбувається. Тоді й побачив поранених, перебіг вулицю, сховався за сіті-лайтом поблизу виходу з метро «Хрещатик».

«Навпроти мене неподалік за гранітною стінкою, яка фактично огороджувала вхід в метро, сидів чоловік. Він покликав мене до себе, оскільки його позиція була безпечнішою. Перебігаючи до нього, я відчув удари. Інтервал між ними був до секунди. Спершу отримав удар в руки, потім в живіт», – згадує події дворічної давнини Антон Луб’яницький.

Чоловіка поранило двічі. Однак, скільки куль влучили у майданівця – досі не встановлено. Крім того, висновки – звідки стріляли – у сторін захисту й обвинувачення, традиційно, різні.

«Хірург вважав, що саме з правої сторони він отримав тілесне ушкодження, бо з правої сторони отвір має маленьку частину, бо у переважній більшості вважають, що якщо вхідний отвір – то він маленький, якщо вихідний – то великий. Однак, ми з’ясували і експерти зазначають, що може також вихідне (поранення) бути маленьким. У лівий бік куля ввійшла і в правий вийшла. Постріли здійснювалися саме з бетонної барикади, де знаходилася спецрота «Беркуту», – наголошує прокурор Яніс Сімонов.

Адвокати беркутівців усе заперечують і продовжують казати, нібито постріли лунали з готелю «Україна».

Кадри з постраждалим Антоном Луб’яницьким є і на відео, яке нещодавно долучила до справи одна з адвокатів потерпілих. На ньому зафіксована більша частина вбивств і поранень євромайданівців на Інститутській.

Оскаржити достовірність цих кадрів намагалися захисники беркутівців. Чим завершилося – дивіться у сюжеті:

Світлана Рябошапка, Владислав Каретник, 5 канал.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.