Штайнмайєр про вибори до Бундестагу: Німеччина виявилася розділеною новими стінами

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр вважає, що після виборів до Бундестагу країна виявилася розділеною новими стінами.

Штайнмайєр про вибори до Бундестагу: Німеччина виявилася розділеною новими стінами
4 Жовтня 2017 20:21Головне,Новини

Як повідомляє НВ з посиланням на Die Zeit, про це Штайнмайєр заявив під час свого виступу в Майнці, це його перший публічний коментар підсумків виборів, що відбулися 24 вересня.

За словами Штайнмайєра, Берлінський мур, який розділяв Німеччину, впав 28 років тому, але замість нього виникли інші стіни, що засвідчили парламентські вибори: «вони менш помітні, без колючого дроту і смерті».

На думку президента, вони настільки міцні, що через них вже не проникають жодні аргументи.

«За цими стінами ховається глибока недовіра до демократії і її представників… Нещодавно обраний Бундестаг повинен показати, що в арсеналі у демократичних сил є кращі рішення, ніж у їх супротивників», – сказав федеральний президент.

24 вересня у Німеччині відбулися парламентські вибори. Після підрахунку німецьким Центрвиборчком 100% бюлетенів, симпатії виборців розподідлися наступним чином:

Альянс партій ХДС/ХСС виграв вибори, набравши 33% голосів, Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) отримала 20,5%, правопопулісти з Альтернативи для Німеччини – 12,6%, Вільна демократична партія – 10,7%, Ліві – 9, 2%, Зелені – 8,9%.

СДПН після виборів вже оголосила, що виходить з «великої коаліції» з ХДС/ХСС, яка існувала з 2013 року.

Як зазначають місцеві ЗМІ, єдиний реалістичний варіант створення коаліції для ХДС/ХCC тепер пов’язаний з Вільними демократами і зеленими.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.