МОЗ: від початку року на кір захворіли 1285 людей, одна дитина померла

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що протягом перших двох тижнів нового року на кір захворіли 1 285 людей – 856 дітей і 429 дорослих. Одна дитина померла в Одеській області.

МОЗ: від початку року на кір захворіли 1285 людей, одна дитина померла
17 Січня 2018 8:25Головне,Новини

За повідомленням, найбільша кількість випадків спостерігається у Івано-Франківській (275 випадків), Чернівецькій (274), Закарпатській (194) і Одеській (157) областях. Найменша кількість випадків захворювання – у Житомирській і Рівненський областях (по 1 випадку), Волинській та Луганській областях (по 2 випадки). Про це пише Радіо Свобода.

За минулий рік на кір захворіли 4 782 людей. З початку спалахів внаслідок кору померли шість людей: четверо дітей і двоє дорослих, усі в Одеській області, додали у МОЗ.

«Епідемії немає, є спалахи. Але важливо не те, епідемія це чи спалах, а те, чи хворіють люди. У цивілізованій країні люди від кору помирати не повинні. Єдиний дієвий захист від кору — вакцинація. Сьогодні найголовніше — отримати щеплення для своїх дітей, які пропустили його за календарем. Вакцини не вбивають людей, кір вбиває… Ми закликаємо всіх батьків отримати єдиний ефективний захист для своєї дитини – щеплення», – цитує сайт МОЗ в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун.

За її словами, наразі в Україні є близько 500 тисяч доз вакцин від кору, у квітні очікується поставка ще мільйона доз закупленої ЮНІСЕФ вакцини.

«Щотижня ми перерозподіляємо вакцини по регіонах. Якщо вакцини немає у вашій поліклініці, передзвоніть в обласній департамент охорони здоров’я, щоб ми могли перерозподілити вам вакцини», – сказала вона.

Супрун наголосила, що виписка підроблених довідок про вакцинацію є кримінальним злочином, який карається позбавленням волі терміном до восьми років.

Кір легко передається від людини до людини, поширюється при кашлі, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди: нежить, температуру, кашель, приблизно через тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба). Серед ускладнень, які викликає кір, – ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.