Кліматичні зміни: Північний Льодовитий океан стає Атлантичним

Холодні арктичні води скоро стануть частиною Атлантичного океану.

Кліматичні зміни: Північний Льодовитий океан стає Атлантичним
30 Червня 2018 12:31Головне,Новини

Вчені стверджують, що кліматичні зміни в Північному Льодовитому океані набули шаленого розмаху, передає Gazeta.ua з посиланням на Independent.

«Баренцове море за 18 років вже нагрілося на 1,5ºС – це означає, що глобальне потепління торкнулося навіть Арктики», – кажуть вчені з Норвезького інституту морських досліджень.

Вчені з Бергенского університету проаналізували проби, взяті в Баренцевому морі за час літніх експедицій. Океанологи виявили «істотні зміни в структурі водних шарів».

«Температура вод і солоність показують, що потепління супроводжується абсолютним зміною характеру Північного океану. Баренцове море – це ворота в Арктику. Але Атлантичний океан поступово перетворює цей регіон», – кажуть вчені.

За їх словами, Атлантика і Арктика відрізняються не просто географічно.

Для арктичних морів характерна виражена стратифікація: холодні поверхневі води, покриті шапкою прісноводного льоду і тепліші донні течії з Атлантичного океану. Однак величезний океанський простір, зазвичай покритий льодом, останнім часом залишається відкритим. Лід осипається, поверхневі води недоотримують прісних талих вод, тому глибинні Атлантичні води змішуються з верхніми холодними шарами, не тільки нагріваючи океан, але і роблячи його більш солоним.

«Клімат північного регіону переходить в атлантичний, і це відбувається дуже швидко. Якщо прісноводний вхід не відновиться, води всього Льодовитого океану скоро змішаються і стануть частиною Атлантичної області. Це рідкісний подія в історії клімату», – стверджує Сігрід Лінд, керівник проекту.

Кінець 2017 – початок 2018 років вразив особливо аномальними погодними умовами. Карту, яка відображає аномальні зміни, опублікувало NASA.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.