Грузія стала парламентською республікою

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі 2 квітня підписав затверджені парламентом поправки до раніше прийнятої нової редакції Конституції.

Грузія стала парламентською республікою
3 Квітня 2018 16:23Головне,Новини

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Ключові зміни в Основний закон стосуються виборчої системи. Виборчу реформу країні настійно рекомендувала Венеціанська комісія.

Згідно з цими поправками, чергові парламентські вибори в Грузії в 2020 році відбудуться за змішаною мажоритарно-пропорційною системою. Під час цих виборів знижується прохідний бар’єр до парламенту з 5% до 3%. Допускається створення передвиборних блоків.

Поправка стосується і вилучення запису в Конституції, яка дозволяла з інтересів держбезпеки обмежувати свободи віросповідання.

Зауважимо, що парламент Грузії 23 березня затвердив в остаточному, третьому, читанні нову редакцію Конституції. Вона передбачає перехід республіки на парламентське правління. До цього країна була президентською республікою.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.