«Дзеркальна відповідь» Лаврова: Росія висилає українських дипломатів

Відзначимо, Росія висилає 13 українських дипломатів.

«Дзеркальна відповідь» Лаврова: Росія висилає українських дипломатів
31 Березня 2018 16:45Головне,Новини

Росія оголосила українських дипломатів персонами нон-грата відповідаючи на висилку російських дипломатів з України, який відіслали через отруєння екс-шпигуна Росії Сергія Скрипаля у Великій Британії. Про це повідомляє Главком з посиланням на Міністерство закордонних справ Росії.

«Їм були вручені ноти протесту і заявлено, що у відповідь на необгрунтовані вимоги зазначених держав про висилку російських дипломатичних співробітників на підставі бездоказових звинувачень Великої Британії на адресу Росії через т.зв. «справи Скрипалів» російська сторона оголошує «persona non grata» відповідну кількість співробітників дипустанов цих країн в Російській Федерації», – йдеться у повідомленні.

Це вже прокоментував міністр закордонних справ України Павло Клімкін на сторінці у соцмережі Twitter. За його словами, дії Росії це «нонсенс», бо «ми не намагалися когось отруїти в Солсбері».

«У нас є кому подбати про громадян України в РФ. Працюємо далі», – додав голова МЗС.

Як відомо, вже 29 країн висилають російських дипломатів у зв’язку з отруєнням у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Крім того, Болгарія, Люксембург, Словаччина, Мальта та Португалія відкликали своїх послів в РФ для консультацій. Серед країн ЄС жодним чином не «покарали» Росію Австрія, Кіпр та Греція.

Відзначимо, 26 березня Адміністрація президента США Дональда Трампа винесла рішення про висилку 60 російських дипломатів та закриття останнього дипломатичного форпосту Москви на західному узбережжі країни, в Сіетлі.

Україна на знак солідарності з Британією і трансатлантичними союзниками та в координації з країнами ЄС видворила 13 російських дипломатів.

Росія в порядку відповідних заходів висилає 58 співробітників посольства США в Москві і двох працівників генерального консульства США в Єкатеринбурзі.

Речниця Держдепу США Хізер Науерт заявила, що «дзеркальні» дії російського уряду щодо вислання 60 американських дипломатів з РФ не мають під собою обгрунтування, а лише свідчать про бажання Росії ухилитися від подальшого діалогу.

Тим часом, посол Росії у США поскаржився, що американські політики його ігнорують.

31 березня стало відомо, що Росія висилає дипломатів Нідерландів, Італії, Польщі, Фінляндії та Литви у відповідь на висилку російських послів з цих країн через справу Скрипаля.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.