Росія: екс-директор Бібліотеки української літератури назвала вирок політичним

Колишній директор Бібліотеки української літератури в Москві Наталія Шаріна, яку Міщанський суд столиці Росії засудив до умовного терміну у справі про екстремізм і розтрату коштів, назвала вирок політичним.

Росія: екс-директор Бібліотеки української літератури назвала вирок політичним
6 Червня 2017 14:36Головне,Політика,Статті,Україна

Захист Шаріної заявив про намір оскаржити вирок, повідомляє Радіо Свобода.

«Це політична справа. Я 35 років працювала бібліотекарем. Мабуть, руйнування бібліотеки було вигідне. Мені шкода бібліотеки», – сказала Шаріна.

5 червня Міщанський суд столиці Росії Москви визнав колишнього директора Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну винною в екстремізмі і розтраті і засудив її до чотирьох років позбавлення волі умовно.

Раніше держзвинувачення попросило призначити Шаріній п’ять років позбавлення волі умовно. Захист просив виправдати екс-директора.

За версією слідства, в 2011-2015 роках Шаріна поширювала визнану в Росії екстремістською книжку лідера УНА-УНСО Дмитра Корчинського, а також вела «антиросійську пропаганду» за допомогою іншої друкованої продукції. З жовтня 2015 року Шаріна перебуває під домашнім арештом. Провину вона не визнає.

У березні 2017 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зареєстрував скаргу Шаріної на умови домашнього арешту. Правозахисний центр «Меморіал» визнав її політв’язнем.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.