Російський суд постановив негайно заблокувати Telegram

Російський суд вирішив заблокувати Telegram на території країни, оскільки месенджер відмовився надати ФСБ ключі для дешифрування повідомлень користувачів.

Російський суд постановив негайно заблокувати Telegram
13 Квітня 2018 16:08Головне,Світ,Статті

Таганський суд Москви у п’ятницю, 13 квітня, задовольнив позов Роскомнагляду про блокування доступу до месенджера Telegram на території Росії. «Суд вирішив: обмежити доступ до інформаційних систем і програм для електронних обчислювальних машин, які призначені та використовуються для приймання, передачі, доставки та обробки електронних повідомлень користувачів мережі інтернет і функціонування яких забезпечується Telegram Messenger Limited Liability Partnership», – оголосила рішення суддя Юлія Смоліна. Рішення підлягає негайному виконанню, пише DW.

Обмеження може бути знято в разі, якщо Telegram надасть Федеральній Службі Безпеки (ФСБ) Росії ключі для дешифрування повідомлень користувачів. Розгляд справи, на який юристи Telegram не прийшли, тривав близько 20 хвилин.

За словами одного з юристів Роскомнагляду, при зверненні до суду вони керувалися питаннями безпеки, тому що інформація, поширювана в Telegram, може використовуватися терористичними і екстремістським організаціями, а відомості для її дешифрування ФСБ не отримала.

В Роскомнагляді вважають, що такі дії месенджера «представляють загрозу інтересам Російської Федерації та становлять загрозу життю і здоров’ю громадян».

Представниця ФСБ заявила суду, що Telegram не тільки не надав ключі для дешифрування повідомлень, але і не надав інформацію про неможливість таку вимогу виконати.

Раніше юристи Telegram заявили, що «вимоги ФСБ надати доступ до приватного листування користувачів неконституційні, не засновані на законі, технічно і юридично нездійсненні, отже, вимога блокування також є необґрунтованою».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.