Родина у Жовкві стала заручницею юридичної колізії

В Жовкві, що за Львовом, місцева влада поставила у незручне становище мешканців та господарів будинку на вулиці Шашкевича, 16.

Родина у Жовкві стала заручницею юридичної колізії
17 Вересня 2016 20:59Cуспільство,Головне,Статті

9 вересня цього року жінці, яка проживає за цією адресою, відрізали електропостачання. При цьому жодних боргів у неї немає.

Світлана Фаєр із двома неповнолітніми синами проживає в одній кімнатці площею 9,3 м.кв., без газу і тепер вже без світла. Жінка не стримує сліз, оскільки самотужки вирішити цю проблему не має ні сил, ні ресурсів. Між іншим, згідно норм площі приміщень, сім’я Фаєр проживає у невідповідних умовах.

Всі проблеми Світлани тягнуться ще з часів Радянського Союзу. Ще тоді власників будинку відіслали на заслання. Будинок пустував, поки місцева влада не заселила туди інших людей.

Вже при українській владі, на початку 90-х років, було створено Комісію по реабілітації та відповідний закон, за яким всім репресованим українцям повертали їхню нерухомість. Саме тоді колишнім власникам офіційно було повернено будинок на Шашкевича, 16.

Однак, як вважає голова юридичного відділу Жовківської районної ради, таке рішення було незаконним.

«Тоді головою комісії був Іван Гель – чоловік, який на собі відчув репресії. Його рішення сміло можна вважати незаконними, оскільки в законі чітко було прописано, що житло, де проживають люди, не повертають!» – зазначила жінка.

Саме сьогоднішній офіційний власник і відрізав жінці світло, щоб вижити із свого будинку. Фактично, що власник, що жителі будинку стали заручниками нестандартної ситуації.

У кожного з них є право проживати у даному приміщенні. І ці права їм надала міська влада, яка тепер не може вирішити ситуації.

Зі слів міського голови Вихопеня Петра, дану проблему вирішити він не може. Єдиний варіант – оскаржувати право власності. Переселити Світлану з дітьми в інший будинок також неможливо, хоч вона і стоїть на черзі. Міський голова каже, що вільних квартир немає. Тим більше, жінка далеко не в перших номерах черги.

Всі походи до органів місцевої влади, районної адміністрації і т.д  завершуються нічим.

Як стверджують небайдужі люди, у Жовкві є вільні квартири у самому центрі міста, проте Вихопень їх нікому не віддає. Із їхніх слів, тимчасовим вирішенням проблеми жінки може бути заселення її на деякий час у ці вільні квартири. Крім того – позов в суд.

Поки ж всіх сторони цього інциденту не покидає відчуття безвиході. Куди йти жінці, яка все життя прожила в цьому будинку, що підтверджують відповідні документи? Що робити власнику, якому віддали будинок разом із мешканцями? Чим керувалась тодішня влада, видаючи незаконні рішення? Що робити людям, які потрапили у таку ситуацію?
А згідно архівних даних, на 2008 рік відомо більше 50-ти незаконних рішень тодішньої Комісії по реабілітації.

Катя Бенюк,

спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.