Режим Асада і Росія навмисно бомбили цивільні об’єкти в Алеппо, – комісія ООН

В ході битви за Алеппо воюючі сторони обстрілювали житлові райони і об’єкти цивільної інфраструктури, здійснювали серйозні порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права, які можуть бути кваліфіковані як військові злочини.

Режим Асада і Росія навмисно бомбили цивільні об’єкти в Алеппо, – комісія ООН
2 Березня 2017 10:22Головне,Світ,Статті

Про це йдеться в доповіді Незалежної комісії ООН з розслідування порушень прав людини в Сирії, – повідомляє ZIK з посиланням на Центр новин ООН.

Документ присвячений подіям в сирійському Алеппо в період з липня по грудень 2016 року. Він був підготовлений на основі співбесід з 290 очевидцями і жертвами злочинів.

«Місяцями сирійські та російські сили безперервно наносили удари з повітря по східних районах Алеппо в рамках своєї стратегії примушення противника до капітуляції. Лікарні, притулки для сиріт, ринки, школи та житлові будинки перетворювалися на руїни», – заявив голова Незалежної комісії ООН з розслідування порушень прав людини в Сирії Паулу Піньєйру, представляючи її 13-ту доповідь.

Він підкреслив, що в кінці липня проурядові сили оточили східну частину Алеппо і, таким чином, відрізали цивільне населення від постачання продовольства і медикаментів.

У доповіді говориться, що в результаті щоденних бомбардувань, які велися з використанням авіабомб, ракет «повітря-земля», касетних боєприпасів, запалювальних бомб і бочкових бомб, а також боєприпасів із зарядом отруйних речовин в східному Алеппо загинули сотні цивільних осіб, в тому числі діти.

Голова Комісії нагадав, що одним з найбільш шокуючих нападів, скоєних сирійськими силами, був авіаудар по гуманітарній колоні з 17 вантажівок, в результаті якого було вбито 14 співробітників гуманітарних організацій і знищені життєво необхідні гуманітарні вантажі.

Паулу Піньєйру зазначив, що грубі порушення прав людини в Алеппо були вчинені усіма сторонами конфлікту. Коли в східному Алеппо почалася військова операція і жителі цих кварталів намагалися втекти, то деякі збройні групи утримували їх силою і використовували в якості «живого щита». До того ж озброєні групи постійно обстрілювали цивільне населення західних районів Алеппо.

Вони використовували саморобні озброєння і вели невибірковий вогонь по житлових кварталах. Одним з видів зброї, що найбільш широко застосовувалися, були так звані «пекельні гармати». Члени Комісії підкреслили, що обстріли західній частині Алеппо не були орієнтовані на поразку конкретних військових цілей, а тому вони були спрямовані на те, щоб тероризувати цивільне населення.

У своїй доповіді члени Комісії закликали всі держави припинити поставки зброї, а також відмовитися від фінансової та технічної допомоги воюючим сторонам.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.