Рейдерство на Львівщині: як намагаються «віджати» завод у Розвадові

На фоні створення робочих місць та побудови таких гігантів, як «Фуджикура», у районах Львівщини вітчизняним заводам працювати не дають.

a4uFKbuCYuc
23 Грудня 2016 22:50Cуспільство,Головне,Кримінал,Статті

У нас всіх складається дещо хибне враження, що виробничий потенціал області вичерпано – заводи занепадають, люди втрачають роботу. І все це через економічну кризу. Хоча влучніше було б сказати, що це через деструктивну політику української влади. При тому, вона (влада) начебто «намагається» зробити все, щоб у Львівщину зайшов інвестор та створив нові робочі місця, які так потрібні нашим мешканцям. Хоч і дешеві, не завжди із дотриманням законодавства та прав робітників, але все ж таки для нашої влади це неважливо. Більше того, це привід для Володимира Гройсмана та Петра Порошенка похвалитись своїми політичними здобутками.
Що важливо, чомусь всі забувають про ті заводи, які вже існують, яким би лише трішки підтримки зі сторони держави і вони би підняли виробництво на належний рівень. Між іншим, провідні світові економісти радили Україні робити ставки на власне виробництво.

На даний момент, як стало відомо журналістам порталу Прометей, цегельний завод «Розвадів будматеріали» намагаються захопити рейдери, закриваючи доступ до сировини, що, у свою чергу, унеможливлює виробництво. Підприємство із багаторічною історією зараз стоїть на порозі закриття.
Спеціалізується «Розвадів будматеріали» на виробництві та реалізації силікатної цегли. У розпорядженні заводу є два кар’єри для видобування піску і вапняку. І все би було добре – завод працює, село розвивається, люди мають робочі місця. Однак, близько трьох років тому адміністрація стикнулась із бюрократичною машиною нашої держави. І в цьому свою вигоду знайшли деякі високопосадовці.
Річ у тім, що на заводі закінчився термін спецдозволу, за яким вони мали право добувати вапняк і пісок – як сировину для виробництва цегли і не тільки. Знаючи законодавство, адміністрація за пів року до закінчення терміну подала пакет документів на продовження дозволу. Починаючи із 2014 року між «Розвадів будматеріали» та Міністерством екогогії і природніх ресурсів ведеться переписка, згідно якої міністерство завертає документи заводу, посилаючись на неправильність оформлення. Кожен раз адміністрація заводу терпляче виправляла всі зауваження відомства, однак і надалі отримувало відмови.
Зі слів технічного директора підприємства Богдана Раделіцького, тільки коли вони звернулись до народних депутатів та голови облдержадміністрації, їм пообіцяли зрушення у даному питанні. Заручившись підтримкою і виконавши всі вимоги чинного законодавства, підприємство отримало погодження на продовження ліцензії від Міністерства екології та природніх ресурсів. Далі подало пакет документів в Державну службу геології та надр України. Здавалося б, причин для відмови вже не було.

YWNKX4rI5_8

На початку липня 2015 року співробітники управління протидії злочинності у сфері економіки відкрили кримінальне провадження проти «Розвадів будматеріали» та почало проводити слідчі дії на території кар’єрів.
10 липня слідчий Миколаївського відділеня РВ ГУМВС України прийняв постанову про призначення перевірки, а 14 липня Державна служба геології та надр України повинна була провести перевірку на підприємстві. 17 липня державною службою було видано припис.
Керуючись відкритим кримінальним провадженням, державна служба відмовляє підприємству. Розпочинаються судові процеси, які «Розвадів будматеріали» виграють і доводять незаконність припису.
Знову керівництво заводу починає все спочатку і вкотре подає пакет документів на продовження дозволу. Проте результат був аналогічний. Цього разу причиною була начебто невідповідність підписів. І знову ж таки повторюється та сама історія – коли закінчуються причини для відмов, на поле гри виходить поліція.
23 листопада 2016 року на територію заводу, погрожуючи охоронцю та обманувши його, вриваються невідомі особи. Як виявилось, це слідчо-оперативна група, яка відреагувала на якийсь дзвінок і приїхала. Так пояснили самі правоохоронці. При тому, що зазвичай в таких випадках реагує патрульна поліція і явно не аж з області. При собі у чоловіків не було жодних постанов або заяв, інших документів, які могли хоча б частково дати право правоохоронцям арештувати машини заводу та зупинити їхню роботу. Серед групи охоронців були представник ГУ НП у Львівській області Сало Андрій Степанович – підполковник поліції, старший уповноважений та Стойко Олексій Володимирович – майор поліції Миколаївського району. Крім них був ще Кіт Тарас Григорович, майор поліції, який погрожував охороні заводу. Що цікаво, кримінальне провадження відкрито днем пізніше – 24 листопада 2016 року.

XIz2j2Osj4k
«Весь цей час, поки йде та вся тяганина, ми використовували власні запаси сировини. Зараз вони закінчуються», – коментує Анатолій Лафаренко, генеральний директор «Розвадів будматеріали».
З його слів, вже неодноразово, як тільки почались проблеми, до них звертались через посередників різні люди, зокрема і депутати облради, натякаючи на продаж підприємтсва. Розмови завжди велись у такому руслі, мовляв – виробництво скорочується, прибутки падають, а є люди, які готові викупити завод. Після таких розмов стає очевидним бажання деяких осіб, які поки невідомі, заволодіти заводом незаконними та корупційними схемами, що лобіюються в Києві. Це підтверджують і особисті джерела адміністрації заводу.
Між іншим, до початку цієї всієї ситуації, у 2014 році підприємство «Розвадів будматеріали» у півтори рази збільшило виробництво цегли і мало всі шанси далі розвивати виробництво. А це, як ми вже згадували, – робочі місця, гідна зарплата, розвиток інфраструктури села Розвадів.
На даний момент, якщо ситуація не вирішиться, завод закриють, і Львівщина втратить ще одне виробниче підприємство. Яка доля чекає робітників і заводу, якщо воно потрапить у руки рейдерів – невідомо, проте із загальноукраїнського досвіду, швидше за все, заводу там вже не буде.

Катя Бенюк, спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.