Путін з Макроном не обговорювали питання обміну Сенцова на Вишинського – Кремль

Як нагадав Пєсков, Путін «стосовно Сенцова сказав чітко, що він засуджений, відбуває покарання за підготовку терористичного акту».

Путін з Макроном не обговорювали питання обміну Сенцова на Вишинського - Кремль
29 Травня 2018 18:43Головне,Світ,Статті

На переговорах президентів Франції і РФ Еммануеля Макрона і Володимира Путіна питання обміну незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова і заарештованого в Україні керівника РІА «Новости Україна» Кирила Вишинського не обговорювалося.

Про це журналістам сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання УНІАН, чи обговорювалося питання обміну, оскільки на прес-конференції 24 травня лідери Франції і РФ згадали про Сенцова і Вишинського. «Питання про обмін ніхто не ініціював, наскільки мені відомо. Мені не відомо про те, щоб такі ініціативи надходили», – сказав Пєсков.

Він нагадав, що Путін «стосовно Сенцова сказав чітко, що він засуджений, відбуває покарання за підготовку терористичного акту».

«Це серйозне обвинувачення. Це не просто обвинувачення, а вердикт суду. Що стосується нашого громадянина (Вишинського), який зараз обвинувачується у зраді за свою професійну журналістську діяльність, ми бачимо, що це зовсім інша ситуація», – заявив Пєсков і додав, що саме на цьому акцентував увагу Путін. На уточнююче запитання, хто має ініціювати переговори про обмін, Пєсков відповів: «Не можу вам сказати, не маю такої інформації, і я не знаю, чи була така ініціатива досі».

Як повідомлялось, 24 травня на спільній прес-конференції з Макроном у Санкт-Петербурзі Путін заявив, що «пан Сенцов був затриманий за підготовку до терористичних актів, а не за свою журналістську діяльність». При цьому він здивувався, чому французька преса не задається питанням про обмеження діяльності журналістів в Україні.

«Кілька днів тому був затриманий ваш колега, російський журналіст (Вишинський), йому висувають обвинувачення в державній зраді за його публічну позицію і його роботу як журналіста. Чомусь його доля вас не цікавить. Погодьтеся, це дивно», – сказав Путін. У свою чергу Макрон зауважив, що на переговорах із Путіним обговорювалася доля Сенцова і російського режисера Кирила Серебренникова.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.