Переворот у Зімбабве: президент відмовляється йти у відставку

Президент Зімбабве Роберт Мугабе відмовляється передавати владу військовим. Вони напередодні здійснили переворот та взяли його під варту. У столиці країни тривають переговори про формування нового уряду.

Переворот у Зімбабве: президент відмовляється йти у відставку
17 Листопада 2017 18:02Головне,Світ,Статті

Про це повідомило видання «The Guardian» із посиланням на їхні власні джерела у спецслужбах Зімбабве. Таке пише New West.

Президент країни вимагає, щоб у Зімбабве пройшли нові президентські вибори, в яких він візьме участь. Натомість військові наполягають на негайній його відставці та передачі влади тимчасовому уряду.

На думку Мугабе, він піде з посади президента лише, якщо програє вибори на посаду нового лідера керівної партії «Африканський національний союз Зімбабве – Патріотичний фронт» (ZANU-PF).

Президент Зімбабве Роберт Мугабе та представник військових генерал Чівенга на зустрічі в Хараре \ The Herald

Посередником на переговорах між президентом і делегацією військових, які здійснили переворот, виступає католицький священик Фіделіс Муконорі. Роберт Мугабе є католиком за віросповіданням та погодився на посередництво церкви. Військових представляє командувач армії, генерал Константіно Чівенга. Він й був ініціатором перевороту.

Напередодні в Зімбабве повернувся Морган Цвангірай – лідер головної опозиційної партії країни під назвою «Рух за демократичні зміни». За деякими даними, саме цього політика планують поставити на місце прем’єр-міністра тимчасового уряду після відставки Роберта Мугабе.

Військовий переворот у Зімбабве відбувся у ніч з 14 на 15 листопада. Військові взяли під контроль столицю Хараре, захопили будівлі державного телебачення та газети «The Herald», заарештувала кількох міністрів, роззброїла Національну поліцію та заблокувала в казармах Національну гвардію, яка мала захищати президента. За кілька годин армія захопила владу та взяла під варту Роберта Мугабе.

93-річний Роберт Мугабе керує Зімбабве вже 37 років. Він прийшов до влади у 1980 році. Його називають «останнім диктатором» Африки.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.