Олег Синютка зустрівся з громадськістю

Вчора в сесійній залі Львівської облради пройшла зустріч громадськості з губернатором області. На події були присутні як чиновники різних рангів, так і представники активістського середовища Львова.

Олег Синютка зустрівся з громадськістю
18 Листопада 2016 16:50Головне,Політика,Статті,Україна

Засідання громадської ради за участі активістів та очільника області Олега Синютки розпочалось близько 17.00 год. вечора. Одразу ж губернатор зазначив, що попри велику кількість питань, які були в порядку денному, він змушений виділити всього півтори години часу на все.

Засідання громадської ради відкрив Іван Кульчицький, який висловив деякі зауваження щодо роботи між громадськістю та владою. Зокрема, Кульчицький зазначив, що функції громади – моніторинг та дорадчий аспект – не завжди підтримується самою владою. Реакція обласної адміністрації на запити, пропозиції і інше від громадськості потребує явних покращень.

Загалом же на засіданні, попри запропоновані питання, розглянути встигли далеко не всі. Якщо узагальнювати, то вдалось заслухати про розширення природо-заповідного фонду Львівщини, питання санаторіїв в області та ситуацію із медичним персоналом, конкретно в Бродівському районі.

На даній зустрічі Бродівський район відзначився також і скандалом. Олег Синютка, перервавши доповідь керівника комісії екології і надзвичайних ситуацій, попросив піднятися першого заступника голови Бродівської адміністрації Адамця та привселюдно, під оплески присутніх, сказав написати заяву на звільнення. При цьому самому заступнику у наданні слова відмовлено. І як виявилось – дарма.

«Синютка залишив Бродівський район без керівництва.
Занесла мене нелегка в ОДА, на якусь нараду. Бардак, нецікаво, громадськість лиже дупу владі. Наприклад, виявляється, в екологіі в нас найбільша проблема – межі нацпарків. Як раптом Синютка просить встати заступника голови Бродівськоі РДА Адамця і наказує йому вийти геть, бо той мав ще в понеділок написати заяву на звільнення за те, що маршрутки в негоду не іздили. Бідака спробував щось сказати у свій захист, але ніхто цього не став слухати, більше того виходив він з зали під оплески громадськості.
Мої сусіди, які також були з Бродівського району, натомість, розповіли, що Адамець не може звільнитись, бо голова РДА на лікарняному, в лікарні до кінця року, більше заступників нема. То навіть заяву нема кому подати на звільнення. А район від сьогодні залишився без керівництва, нема навіть кому завтра рахунки підписати. Да, і не прийти на нараду він не міг, бо більше нема кому», – пише Ірина Марушкіна у соціальних мережах.

Окрім цього, близько двох десятків антизабудовних активістів із ГО «Народна Дія» прийшли на зустріч, оскільки повинні були підніматись питання кількох важливих об’єктів. Натомість, голова адміністрації як раз перед темою забудов змушений був завершити зустріч.

«…громадськість розходиться після зустрічі з губернатором. Від наших рухів «Народна дія» та «Автономний опір» прийшло чоловік 20. Усі ми найбільше чекали розгляду останнього питання у розкладі – незаконні забудови у Львові + ліквідація державного історико-архітектурного заповідника та недієвість профільного пам’яткоохоронного відділу ЛОДА (через малесенький штат та обмаль повноважень). І о дивина – за 20 хв до кінця Oleg Synyutka раптово пішов на термінову зустріч і останнє питання розглянути не встигли. Я дуже сподіваюся, що це не “хід конем”-уникнення незручних тем і що Олег Михайлович знайде час для обговорення та вирішення цих питань. Тим паче, голова ЛОДА обіцяв за потреби аналогічну зустріч у середині грудня», – коментує Ірина Юзик у себе на сторінці в Фейсбук.

Перед тим, як піти, Олег Синютка озвучив досить довгу промову про річницю Майдану, спільні здобутки та помилки. Резюмуючи, губернатор зазначив, що не все так погано у нас в області, окрім певних сил, що намагаються дистабілізувати Львівщину. Зокрема, Синютка згадав факт хабарництва в ЛМР та спроби таких провокацій в ЛОДА. Крім того, очільник Львівщини досить обурено відгукнувся на напад невідомими молодиками, звезеними з інших міст, на Соціальний центр «Цитадель», який стався під вечір 6 листопада.

Катя Бенюк,

спеціально для Прометей.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.