Один із політв’язнів у Росії Клих перебуває у психлікарні. Що про це відомо

Ув’язненого в Росії українця Станіслава Клиха виявили у психлікарні.

Один із політв'язнів у Росії Клих перебуває у психлікарні. Що про це відомо
4 Липня 2018 18:11Головне,Політика,Статті,Україна

Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Зараз Станіслав перебуває в обласній психіатричній тюремній лікарні в Магнітогорську, повідомила правозахисниця Тетяна Щур. За її словами, українця знайшла адвокат Уральської правозахисної групи  Катерина Бур’ян.

В’язень Кремля просив передати йому список дитячої пригодницької літератури

До психлікарні Клиха відправили одразу після того, як його відвідав адвокат 26 червня. Правозахисниця стверджує, що політв’язень почувається дещо краще, ніж минулого разу.

Місцеві лікарі стверджують, що у Клиха органічний розлад психіки на фоні різних захворювань. Тетяна Щур не виключає, що Клиху вводять заспокійливе, а також стверджує, що у лікарні його годують. При цьому, чи давав політв’язень згоду на госпіталізацію – невідомо.

«Адміністрація тюрми сказала, що Станіслав підписав дозвіл на госпіталізацію. Він міг підписати все, що завгодно, навіть не усвідомивши. Адвокат розмовляла з ним, коли він вже перебував у психлікарні, він сказав, що нічого не підписував», – зазначила Щур.

Стан Станіслава Клиха вже тривалий час під загрозою, відзначає голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук. Правозахисниця переконана, що українські лікарі мають отримати доступ до політв’язня.

У травні 2016 року суд у Грозному у Чечні засудив українців Станіслава Клиха та Миколу Карпюка за буцімто участь у Першій чеченській війні у 1995 році на боці чеченських повстанців. Станіславу Клиху присудили 20 років ув’язнення.

З 8 червня цього року Станіслав Клих оголосив голодування

Українець нібито понад 20 років тому особисто вбив 4 російських військових, а колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, який, за версією російського правосуддя, теж входив у загін, стріляв по росіянам з автомата Калашникова приблизно 10 разів. Українці обвинувачення категорично заперечують.

За їхніми словами, вони ніколи не були у Чечні, не брали участь у бойових діях. Мін’юст України звернувся до Росії з вимогою передати засуджених. Утім, в Москві відмовили. З 8 червня цього року Станіслав Клих оголосив голодування. За даними української сторони, він перебуває у критичному стані. За словами матері, у нього серйозні проблеми з нирками та серцем.

Згідно з останньою інформацію від адвокатів, Клих скаржиться, що листи від матері швидко забирають, ледь давши прочитати, а на прогулянки водять зрідка. Серед іншого, бранець Кремля просив передати йому список дитячої пригодницької літератури.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.