Нерівність доходів чоловіків і жінок в Україні вражає

За останнiми пiдрахунками Держстату, середньомiсячна заробiтна плата сильної статi в Українi становить 5789 гривень. Це майже на пiвтори тисячi бiльше, нiж у жiнок. Середньомiсячна платня останнiх становить 4301 гривню.

Нерівність доходів чоловіків і жінок в Україні вражає
11 Грудня 2016 14:50Cуспільство,Головне,Статті

Про цепише газета Експрес.

У Департаментi статистики працi Держстату кажуть, що чоловiки заробляють бiльше за жiнок майже у всiх сферах. I лише у сферах обслуговування та функцiонування бiблiотек, архiвiв, музеїв й iнших закладiв культури зарплата в жiнок бiльша. Зокрема, у сферi обслуговування їхня середньомiсячна зарплата становить 3954 гривнi. У чоловiкiв — 3826 гривень. У сферi функцiонування бiблiотек, архiвiв, музеїв та iнших культзакладiв — 3609 та 3455 гривень вiдповiдно.

До слова, експерти Всесвiтнього економiчного форуму пiдрахували, що зарплати жiнок i чоловiкiв зрiвняються у свiтi лише у 2133 роцi. У звiтi Gender Gap Index йдеться про те, що сьогоднi середня зарплата жiнок близько 11 000 доларiв на рiк, а чоловiкiв — 21 000 доларiв. За останнi десять рокiв рiзниця мiж платнею обох статей скоротилася лише на 3%. Щоправда, у Норвегiї та Швецiї сильна i слабка статi вже тепер за ту ж виконану роботу отримують однаковi суми — по 40 000 «зелених» на рiк.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.