Науковці знову протестують під Кабміном

Національна академія правових наук України та її наукові інститути, зокрема, НДІ інтелектуальної власності, сьогодні в черговий раз бере участь у протесті національної науки проти її знищення, разом з НАН та галузевими академіями наук і науковими інститутами, національними бібліотеками, музеями тощо!

13445718_1713632805565567_4835298109996253200_n
15 Червня 2016 14:20Головне,Політика,Статті,Україна

Закритий будинок Уряду і кордон охорони у три ряди – так сьогодні Уряд держави «чує» національну науку, яка черговий раз вийшла на протест під будинок Кабінету Міністрів. Аби довести державі право на своє існування та не допустити подальшого знищення.

В Європі, у США, в азійських країнах під час криз уряди вкладають у національну науку. В Україні фінансування продовжує скорочуватися. Парламент на днях у провалив законопроект, який до цього депутати активно рекламували, щодо повернення до національних академій наук того мінімального фінансування, що було знято у процесі прийняття останнього закону про держ.бюджет.
Національні наукові установи нині працюють на 0,5 – 0,75 ставки. І замість того, аби хоча б відновити мінімум (гарантований новим законом «Про наукову і науково-технічну діяльність»), не говорячи вже про забезпечення базового фінансування, нині по академіях наук йде лист щодо подальшого скорочення фінансування ще на 10 %.
Підвищення фінансування, про яке так браво Уряд кричав 1 травня, відбулося виключно за рахунок тих коштів, що були вже виділені. Тобто реально жодної додаткової гривні не прийшло. В результаті – подальше скорочення чи переведення на менші частки ставок (ніхто зараз не говорить про надбавки й інші виплати).
Національні наукові установи, які мають світові розробки (вчора відкрилася виставка науки у стінах парламенту – і депутати майже проігнорували її, це теж показник відношення нашої влади до суспільства!), вимушені жебракувати.
Сьогодні бізнес не у тому стані, аби активно вкладати в науку. Тим більше, що законодавчо для створення інноваційної економіки, що формується на поєднанні бізнесу та науки, не створено фактично нічого. Брати кредити у банках під 28 % річних – це навіть не смішно.
Гранти й участь в іноземних проектах – майже перекрита, оскільки в більшості з них суб’єктами не можуть бути установи, що фінансуються за рахунок держави (а наукові інститути такими є апріорі).
В нас в Україні останні декілька років активно підтримується й розвивається волонтерський рух. Можу сказати, що в науці сьогодні більшість – це саме волонтери. Які працюють у цих умовах вже не два і не три роки. І не треба вважати, що сюди не йде молодь, або що в науці зібралися ті, хто не зміг себе знайти в бізнесі чи владі.
Однак хочу сказати, що ми не дамо себе знищити, як це намагаються зробити урядовці вже якого підряд набору. Так чи інакше вихід України – лише через інноваційний прорив. А це неможливо зробити без національної науки. Відтак, ми не будемо давати можливість знищити національний інтелект, примусити його весь виїхати за кордон.
Україна має світле майбутнє і ми будемо до цього докладати максимальні зусилля!

Олена Орлюк.

Джерело: Facebook.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.