Насалик розповів про будівництво заводу ядерного палива в Україні та енергоміст з ЄС

За словами міністра енергетики, планується добудувати 3-й та 4-й блоки Хмельницької АЕС.

gal_44011_photos0_18494
29 Червня 2016 15:23Cуспільство,Головне,Статті

Американсько-японська компанія Westinghouse, ядерне паливо якої є альтернативою паливу російського «Росатома» для Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом», готова розпочати роботи з будівництва заводу для виготовлення ядерного палива (ТВЕЛів) в Україні. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик на сторінці у Facebook.

«Що стосується ТВЕЛів, то Westinghouse не тільки розширює свою роботу, а й готовий розпочати роботу з будівництва заводу з їх виготовлення», – зазначив міністр.

Крім того, Насалик повідомив, що в ході спільної поїздки з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом до США було представлено проект енергомосту «Хмельницька АЕС – ЄС». “Було презентовано проект енергомосту з добудовою 3-го і 4-го блоків (Хмельницької АЕС)», – додав міністр.

Як стало відомо, у рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій Україна має намір у 2016 році придбати у Westinghouse понад третину палива для АЕС, тоді як у 2015 році майже все паливо поставлялося з Росії.

Як повідомляв 5.ua, 7 червня завершено вивантаження відпрацьованого ядерного палива з останнього енергоблоку №1 Чорнобильської АЕС.

Нагадаємо, 23 березня в Україні запустили першу ядерну установку світового значення. Тоді Президент та посол США в Україні Джеффрі Пайєтт взяли участь у контрольному пуску установки «Джерело нейтронів».

Джерело: 5-й канал.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.