На території тюрми знайшли масові поховання жертв політичних репресій (фото, відео)

Поховання було знайдене у Львові на території музею «Тюрма на Лонцького», де раніше довгий час діяла тюрма виявлені масові захоронення.

IMG_0733
10 Серпня 2016 17:04Cуспільство,Головне,Новини

Про це стало відомо під час брифінгу, повідомляє кореспондент “Прометей”.

Поховання виявлені внаслідок археологічних досліджень, котрі тривають у внутрішньому дворику колишньої тюрми другий рік.

Відомо, що в червні 1941 року, після відходу радянських військ зі Львова, у внутрішньому дворі виявили кілька сотень тіл розстріляних в’язнів. Це та інші архівні матеріали підтверджували, що внутрішній двір тюрми використовували для вбивства та захоронення арештованих.

«Це є однозначно захоронення жертв радянських репресій періоду 1940-50 років. Виявлено дві ями, поки кількість загиблих не точна – їх близько десяти. Є багато супровідного матеріалу, на основі якого ми будемо досліджувати поховання, встановлювати точніше датування і загальну кількість загиблих», – сказав Руслан Забілий, директор Національного музею «Тюрма на Лонцького».

IMG_0733

«Однозначно знахідки і останки стосуються періоду після 1939 року. Про це свідчать особисті речі та супровідний матеріал, виявлений під час розкопок. Є довідка радянського зразка, яка після консервації дасть можливість встановити навіть ім’я власника.

Крім того, про те, що це захоронення часів радянської влади, свідчить почерк. В нацистів був інший почерк, а тут виявлено, що загиблих засипали побутовим сміттям, що було поширене при радянські владі. Це однозначно жертви політичних репресій», – заявив Святослав Шеремета, керівник меморіально-пошукового КП «Доля», яке займається пошуковими роботами на території музею.

IMG_0740

IMG_0743

Дослідники розповіли, що загиблих засипали побутовим та будівельним сміттям.

IMG_0731

В Національній поліції відкрито кримінальне провадження за фактом виявлених останків і будуть проводитись відповідні експертизи.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.