Ми виховуємо свідомих людей, – спортивний клуб «Цитадель»

Бойові мистецтва набувають в нашій країні все більшої популярності. Не оминув цей процес і Львів, де функціонує кілька спортивних клубів. До їхнього числа входить і спортивний клуб «Цитадель». Цікавим для пересічних людей він може бути тому, що будувався силами небайдужих активістів та функціонує на принципах рівності та самоорганізації. Прометей поспілкувався з одним із тренерів даного клубу Олександром Рузевичем (псевдо «Вітовський»).

Ми виховуємо свідомих людей, - спортивний клуб «Цитадель»
23 Серпня 2016 20:47Cуспільство,Головне,Культура,Статті

Прометей: Як виникла ідея створення власного спортивного залу?
Вітовський: Ідея створити власний зал виникла у зв’язку з бажанням захистити молодь від негативного впливу вулиці та прищепити їй здорові та правильні цінності, за якими ми самі стараємось
жити: братерство, колективізм, взаємопідтримка та багато іншого. Також варто зазначити, що зал будувався силами громадського руху Автономний Опір та розглядався як майбутня локація для його активістів і прихильників.

П.:З якими труднощами стикались при будівництві спортзалу?

В.:Переважно з фінансовими 🙂 Серйозно, в нас не було жодного фінансування «згори» чи багатих меценатів, кошти збирали з усіх усюд і вже по-ходу справи добудовували та облаштовували зал. В нас не було професійних будівельників, тому досвід доводилось здобувати в процесі будівництва. Наша єдина у Львові клітка-октагон теж зроблена власними руками.

П.: Скільки років функціонує клуб і яких змін протягом цього часу зазнав зал?

В.: Близько 4 років. Ми починали з маленького приміщення, де був зал для ММА (змішанні єдиноборства, міксфайт), потім за кілька місяців розширились і закінчили більше приміщення, де зробили великий зал для єдиноборств з кліткою, а менший облаштували залізом, тренажерами і зробили качалку.

П.: Які перспективи чекають молодого спортсмена саме у вашому клубі?

В.: Наш зал відкритий для всіх, незалежно від статі чи віку, наші тренери вміють знаходити індивідуальний підхід і проводити цікаві тренування. Важливим фактом є те, що новачки в нас набагато частіше піднімались до висот і ставали чемпіонами клубу, ніж спортсмени з попереднім досвідом. В нашому залі є місце для всіх – як для майбутніх учасників змагань, так і для тих, хто займається для себе.

П.: Чи є у вас особлива позиція та принципи щодо спортивного виховання молоді?

В.: Почнемо з того, що «Цитадель» створювалась як соціальний центр, де зможуть безкоштовно займатись спортом діти з малозабезпечених сімей. Наш зал не є комерційним проектом, і молоді хлопці та дівчата, що перебувають в скрутному фінансовому становищі, цілком реально можуть знайти для себе місце та друзів в СК «Цитадель». Більшість наших тренерів не мають великої вікової різниці з тими, хто тренується в них в групах. Це створює легку атмосферу та запобігає багатьом непорозумінням між учнем і тренером. Єдиною категорією людей, для яких закритий вхід до нашого залу, є так звані «тітушки» – спортсмени, які застосовують свої бойові навички за гроші на політичних акціях або супроти своїх співвітчизників на боці держави та великого бізнесу

П.: Який статус чи місце займає СК «Цитадель» у львівському спортивному середовищі? Ви співпрацюєте з кимось?

В.: Без перебільшень СК «Цитадель» є одним з найпопулярніших залів у Львові і наші спортсмени займають призові місця на обласних та всеукраїнських змаганнях. Візитною карткою є наш чудовий зал, в той же час когось відлякує наша соціальна активність і відданість своїм революційним принципам, проте це є для нас не проблемою, а скоріше перевагою, бо виділяє нас серед інших спортивних клубів по всій Україні.

П.: Що ти можеш розказати про вашу інціативу проведення спортивних турнірів? Це загальноприйнята практика чи суто ваша «фішка»?
В.: Наші змагання поділяються на внутрішні та зовнішні. Внутрішні закриті змагання носять суто спортивний характер і покликані підвищувати рівень власних спортсменів. Наш відкритий турнір «Нескорені» має чітку ідеологічну прив’язку, проводиться пару разів на рік та присвячений визвольній боротьбі УПА. Особливістю є те, що це єдиний націоналістичний і водночас антифашистський турнір в Україні, який щороку збирає все більше учасників та глядачів. Так, в останніх «Нескорених» брали участь декілька десятків спортсменів зі всієї України та майже дві сотні глядачів.

П.: Які плани на майбутнє та де найближчим часом ми зможемо почути про вихованців СК «Цитадель»?
В.: Ми щороку докупляємо реманент та покращуємо зал. На днях у нас почались тренування з тайського боксу, що є прогресивною та приємною новиною. Якщо раніше ми під час тренувань приділяли більше уваги борцівському арсеналу ММА, то тепер в нас буде працювати в окремому залі дві групи суто над ударними навичками. Ми стараємось постійно підвищувати рівень власних спортсменів та не пропускати жодні змагання різних спрямувань. Наші тренери та багато хто зі спортсменів є суспільно активними громадянами і завжди готові стати на захист простих громадян проти свавілля держави та її платних найманців – «тітушок», які ганьблять справжніх спортсменів.

П.: Як з вами зв’язатись небайдужим хлопцям і дівчатам?

В.: Знайти нас можна за адресою м. Львів, вул. Залізнична, 20, к.2, пов.2. Контакти: 0632471255, Ростислав.

Спілкувалась Катя Бенюк,

спеціально для Прометея.

Ми виховуємо свідомих людей, - спортивний клуб «Цитадель»

Ми виховуємо свідомих людей, - спортивний клуб «Цитадель» Ми виховуємо свідомих людей, - спортивний клуб «Цитадель»Ми виховуємо свідомих людей, - спортивний клуб «Цитадель»Ми виховуємо свідомих людей, - спортивний клуб «Цитадель» Ми виховуємо свідомих людей, - спортивний клуб «Цитадель»

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.